3 hodnotenia

FAUSTINO I Gran Reserva, 0,75l

Elegantné a komplexné španielske červené víno

Na sklade (>6 ks)
Kód: 880468
Značka: FAUSTINO
€17,95 €14,96 bez DPH
Kategória: Červené víno
Vhodná príležitosť: rodinná oslava, dar pre dobrého priateľa, víno pre znalca, slávnostná príležitosť
Krajina pôvodu: Španielsko
Oblasť: Rioja
Odroda hrozna: Tempranillo (Tinta Roriz, Aragonez), Graciano, Mazuelo (Carignan)
Objem: 0,75l
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 13,50%
Uzáver: korok
Vegan: nie
Bio / Organické: nie
? Hodnotenie VIVINO: 4,0
FAUSTINO I Gran Reserva, 0,75l TRIVINO
Pre znalca

Faustino I Gran Reserva je prestížne španielske červené víno z vinárstva Bodegas Faustino, ktoré sa nachádza v regióne Rioja v severnom Španielsku. Toto víno je známe svojou vynikajúcou kvalitou, dlhým starnutím a komplexným profilom chutí. Tu sú niektoré informácie o víne Faustino I Gran Reserva:

 1. Zloženie: Faustino I Gran Reserva je zmesou hrozna Tempranillo (85%), Graciano (10%) a Mazuelo (5%). Tempranillo je hlavným hroznom používaným v Rioja a je známe svojou schopnosťou dobre starnúť a vyvinúť komplexné chute a arómy.

 2. Vinifikácia: Víno prechádza fermentáciou v nerezových nádržiach za kontrolovaných teplôt. Po fermentácii nasleduje dlhé starnutie v sudoch a fľašiach. Faustino I Gran Reserva zreje 26 mesiacov v sudoch z americkej a francúzskej dubovej sudy a potom minimálne 36 mesiacov v fľaši.

 3. Chutný profil: Faustino I Gran Reserva je známy svojou komplexnou a vyváženou chuťou. Víno má intenzívne ovocné tóny červeného ovocia, ako sú čerešne a čučoriedky, doplnené o tóny vanilky, kože, tabaku a korenia z dlhého starnutia v dubových sudoch. Toto víno má veľkú štruktúru, jemné taníny a dlhotrvajúcu záver.

 4. Potenciál starnutia: Faustino I Gran Reserva má vysoký potenciál starnutia a môže sa ešte ďalej zlepšovať počas desiatok rokov v fľaši. S časom víno získava väčšiu komplexnosť a hladkosť, čo ho robí ešte atraktívnejším pre milovníkov vína.

 5. Harmonizácia s jedlom: Faustino I Gran Reserva je vynikajúce víno na sprevádzanie bohatých a komplexných jedál, ako sú červené mäso, divina, zrelé syry alebo tradičné španielske pokrmy, ako sú paella a jahňacie.

 6. Ocenenia a rebríčky: Faustino I Gran Reserva sa teší širokej medzinárodnej uznaniu a získal množstvo ocenení a vysokých hodnotení od odborníkov a kritikov. To z neho robí jedno z najlepších vín z regiónu Rioja.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Bodegas Faustino je prestížne a historické španielske vinárstvo, ktoré sa nachádza v regióne Rioja v severnom Španielsku. Založené v roku 1861, je jedným z najuznávanejších a najväčších výrobcov vína v Rioja. Nasledujú niektoré informácie o vinárstve Bodegas Faustino:

 1. Zakladateľ: Vinárstvo bolo založené Eleuterom Martinezom Arzokom v roku 1861. V roku 1930 prešlo vinárstvo do rúk rodiny Faustino a odtiaľ pochádza jeho súčasné meno.

 2. Rodinný podnik: Bodegas Faustino zostáva rodinným podnikom, s každou generáciou rodiny prispievajúcou k rastu a rozvoju vinárstva. Momentálne je vinárstvo v rukách štvrtej generácie rodiny.

 3. Poloha a vinice: Vinárstvo sa nachádza v oblasti Rioja Alavesa, jednej z troch hlavných oblastí v regióne Rioja. Rioja Alavesa je známa svojimi vápencom bohatými pôdami a ideálnymi podmienkami pre pestovanie hrozna. Bodegas Faustino vlastní viac ako 650 hektárov viníc, čo umožňuje výrobu širokého spektra vín s rôznymi štýlmi a kvalitami.

 4. Produkcia: Bodegas Faustino sa zameriava na výrobu kvalitných červených vín z hrozna Tempranillo, ale v ich portfóliu nájdete aj biele a ružové vína. Faustino ponúka širokú škálu vín, od mladých a sviežich až po veľmi zrelé a komplexné vína, ako je Faustino I Gran Reserva.

 5. Filozofia: Vinárstvo sa zameriava na tradičné metódy výroby vína, ako sú dlhé starnutia v dubových sudoch a fľašiach, a na výber najlepších hrozienok zo svojich viníc. Faustino sa zároveň neustále inovuje, čo zahŕňa aj investície do modernejších technológií a udržateľných postupov.

 6. Medzinárodný úspech: Bodegas Faustino je jedným z najviac exportujúcich vinárstiev v regióne Rioja, s výrobkami predávanými vo viac ako 70 krajinách. Vína z Bodegas Faustino získali množstvo ocenení a uznania na medzinárodnej úrovni.