FAUSTINO

Bodegas Faustino je prestížne a historické španielske vinárstvo, ktoré sa nachádza v regióne Rioja v severnom Španielsku. Založené v roku 1861, je jedným z najuznávanejších a najväčších výrobcov vína v Rioja. Nasledujú niektoré informácie o vinárstve Bodegas Faustino:

  1. Zakladateľ: Vinárstvo bolo založené Eleuterom Martinezom Arzokom v roku 1861. V roku 1930 prešlo vinárstvo do rúk rodiny Faustino a odtiaľ pochádza jeho súčasné meno.

  2. Rodinný podnik: Bodegas Faustino zostáva rodinným podnikom, s každou generáciou rodiny prispievajúcou k rastu a rozvoju vinárstva. Momentálne je vinárstvo v rukách štvrtej generácie rodiny.

  3. Poloha a vinice: Vinárstvo sa nachádza v oblasti Rioja Alavesa, jednej z troch hlavných oblastí v regióne Rioja. Rioja Alavesa je známa svojimi vápencom bohatými pôdami a ideálnymi podmienkami pre pestovanie hrozna. Bodegas Faustino vlastní viac ako 650 hektárov viníc, čo umožňuje výrobu širokého spektra vín s rôznymi štýlmi a kvalitami.

  4. Produkcia: Bodegas Faustino sa zameriava na výrobu kvalitných červených vín z hrozna Tempranillo, ale v ich portfóliu nájdete aj biele a ružové vína. Faustino ponúka širokú škálu vín, od mladých a sviežich až po veľmi zrelé a komplexné vína, ako je Faustino I Gran Reserva.

  5. Filozofia: Vinárstvo sa zameriava na tradičné metódy výroby vína, ako sú dlhé starnutia v dubových sudoch a fľašiach, a na výber najlepších hrozienok zo svojich viníc. Faustino sa zároveň neustále inovuje, čo zahŕňa aj investície do modernejších technológií a udržateľných postupov.

  6. Medzinárodný úspech: Bodegas Faustino je jedným z najviac exportujúcich vinárstiev v regióne Rioja, s výrobkami predávanými vo viac ako 70 krajinách. Vína z Bodegas Faustino získali množstvo ocenení a uznania na medzinárodnej úrovni.

FAUSTINO V Reserva, 0,75l TRIVINO
FAUSTINO V Reserva, 0,75l
Na sklade (>6 ks)
€11,95

Španielsky elixír s dubovými tónmi

Kód: 880469
FAUSTINO I Gran Reserva, 0,75l TRIVINO
Pre znalca
€17,95

Elegantné a komplexné španielske červené víno

Kód: 880468
2 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 2 položiek celkom