4 hodnotenia

FAUSTINO V Reserva, 0,75l

Španielsky elixír s dubovými tónmi

Na sklade (>6 ks)
Kód: 880469
Značka: FAUSTINO
€11,95 €9,96 bez DPH
Kategória: Červené víno
Vhodná príležitosť: rodinná oslava, grilovačka, romantická večera, stretnutie s priateľmi
Krajina pôvodu: Španielsko
Oblasť: Rioja
Odroda hrozna: Tempranillo (Tinta Roriz, Aragonez), Mazuelo (Carignan)
Objem: 0,75l
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 13,50%
Uzáver: korok
Vegan: nie
Bio / Organické: nie
? Hodnotenie VIVINO: 3,8

Príjemné a harmonické červené víno z regiónu Rioja, ktoré ponúka kombináciu ovocných a dubových tónov, dobrý potenciál starnutia.

Faustino V Reserva je španielske červené víno z vinárstva Bodegas Faustino, ktoré sa nachádza v regióne Rioja Alavesa v severnom Španielsku. Toto víno je známe svojou dobrou kvalitou, príjemnou chuťou a dostupnosťou. Tu sú niektoré informácie o víne Faustino V Reserva:

 1. Zloženie: Faustino V Reserva je zmesou hrozna Tempranillo (95%) a Mazuelo (5%). Tempranillo je hlavným hroznom používaným v Rioja a je známe svojou schopnosťou dobre starnúť a vyvinúť komplexné chute a arómy.

 2. Vinifikácia: Víno prechádza fermentáciou v nerezových nádržiach za kontrolovaných teplôt. Po fermentácii nasleduje starnutie v sudoch a fľašiach. Faustino V Reserva zreje 16 mesiacov v amerických dubových sudoch a potom minimálne 16 mesiacov v fľaši.

 3. Chutný profil: Faustino V Reserva má jasnú červenú farbu a ponúka arómy červeného ovocia, vanilky, kože a korenia z dlhého starnutia v dubových sudoch. V chuti nájdete tóny čerešní, sliviek, tabaku a ľahkých korenistých tónov. Toto víno má stredne plné telo, jemné taníny a príjemnú záver.

 4. Potenciál starnutia: Faustino V Reserva má dobrý potenciál starnutia a môže sa ešte ďalej zlepšovať počas niekoľkých rokov v fľaši. S časom víno získava väčšiu hladkosť a komplexnosť.

 5. Harmonizácia s jedlom: Faustino V Reserva je vynikajúce víno na sprevádzanie rôznych jedál, ako sú červené mäso, grilované jedlá, zrelé syry alebo tradičné španielske pokrmy, ako sú paella a jahňacie.

 6. Dostupnosť: Faustino V Reserva je obľúbeným vínom vďaka svojej dobrej kvalite a dostupnej cene. Toto víno môžete nájsť v mnohých obchodoch a reštauráciách po celom svete.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Bodegas Faustino je prestížne a historické španielske vinárstvo, ktoré sa nachádza v regióne Rioja v severnom Španielsku. Založené v roku 1861, je jedným z najuznávanejších a najväčších výrobcov vína v Rioja. Nasledujú niektoré informácie o vinárstve Bodegas Faustino:

 1. Zakladateľ: Vinárstvo bolo založené Eleuterom Martinezom Arzokom v roku 1861. V roku 1930 prešlo vinárstvo do rúk rodiny Faustino a odtiaľ pochádza jeho súčasné meno.

 2. Rodinný podnik: Bodegas Faustino zostáva rodinným podnikom, s každou generáciou rodiny prispievajúcou k rastu a rozvoju vinárstva. Momentálne je vinárstvo v rukách štvrtej generácie rodiny.

 3. Poloha a vinice: Vinárstvo sa nachádza v oblasti Rioja Alavesa, jednej z troch hlavných oblastí v regióne Rioja. Rioja Alavesa je známa svojimi vápencom bohatými pôdami a ideálnymi podmienkami pre pestovanie hrozna. Bodegas Faustino vlastní viac ako 650 hektárov viníc, čo umožňuje výrobu širokého spektra vín s rôznymi štýlmi a kvalitami.

 4. Produkcia: Bodegas Faustino sa zameriava na výrobu kvalitných červených vín z hrozna Tempranillo, ale v ich portfóliu nájdete aj biele a ružové vína. Faustino ponúka širokú škálu vín, od mladých a sviežich až po veľmi zrelé a komplexné vína, ako je Faustino I Gran Reserva.

 5. Filozofia: Vinárstvo sa zameriava na tradičné metódy výroby vína, ako sú dlhé starnutia v dubových sudoch a fľašiach, a na výber najlepších hrozienok zo svojich viníc. Faustino sa zároveň neustále inovuje, čo zahŕňa aj investície do modernejších technológií a udržateľných postupov.

 6. Medzinárodný úspech: Bodegas Faustino je jedným z najviac exportujúcich vinárstiev v regióne Rioja, s výrobkami predávanými vo viac ako 70 krajinách. Vína z Bodegas Faustino získali množstvo ocenení a uznania na medzinárodnej úrovni.