5 hodnotení

LOPEZ DE HARO Tinto Classica Rioja Gran Reserva 2004, 0,75l exkluzívny dar

Dedičstvo zložitosti a zrelosti potvrdené plynutím času

Na sklade (>6 ks)
Kód: 881024
Značka: LOPEZ DE HARO
€59,90 €49,92 bez DPH
Kategória: Červené víno
Vhodná príležitosť: romantická večera, dar pre dobrého priateľa, dar pre zákazníka, víno pre znalca, slávnostná príležitosť
Krajina pôvodu: Španielsko
Oblasť: Rioja
Odroda hrozna: Tempranillo (Tinta Roriz, Aragonez), Garnacha (Cannonau, Grenache)
Objem: 0,75l
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 14,00%
Uzáver: korok
Vegan: nie
Bio / Organické: nie
LOPEZ DE HARO Tinto Rioja Gran Reserva 2004, 0,75l
Tip Pre znalca Limitovaná edícia

Vstúpte do sveta vínnej elegancie s týmto exkluzívnym vínom, ktorého korene siahajú do starodávnych pohárovitých viníc Tempranillo s priemerným vekom 70 rokov. Tieto vinice, vysadené na historických výsadbových rámových námestiach po útoku fyloxéry, sú domovom pre dlhodobo prežívajúce staré odrody viniča. Vinice sa nachádzajú na ílovo-vápencových terasách pri úpätí Sierra de Toloño v regióne Sonsierra, s južnou orientáciou, v nadmorskej výške, kde panuje chladné podnebie. Víno La Garnacha prichádza z 90-ročných viníc v oblasti Cárdenas, v Alto Najerilla, kde sa tiež tieto vinice týčia vo vysokej nadmorskej výške na hlinito-železitých terasách orientovaných na sever.

Ručný zber vínneho hrozna sa odohráva počas prvých štrnástich dní v októbri, s precíznym zacielením na ideálny čas zberu pre každú odrodu.

Vo vinárstve každá odroda a oblasť prechádza samostatným fermentačným procesom v oceľových nádržiach, pričom sa využívajú vlastné kvasinky hrozna, čo umožňuje  spontánnu jablčno-mliečnu fermentáciu. Fermentácia prebieha pri optimálnych teplotách okolo 25°C, s krátkymi, no veľmi citlivými maceráciami, aby sa zachytila tá najlepšia esencia hrozna.

Nasleduje obdobie zrenia, ktoré trvá tri a pol roka v bordeauxských sudoch z francúzskeho dubu, polovica nových a polovica použitých. Tento proces zrenia je zavŕšený ďalším miešaním vo fľaši na dosiahnutie hladkosti a dokonalosti. Toto víno teda predstavuje jedinečnú symfóniu chutí a aróm, ktorá sa vyvíjala s láskou a starostlivosťou počas dlhých rokov.

 
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: