CALDORA

Caldora je vinárstvo, ktoré sa nachádza v regióne Abruzzo v strednom Taliansku. Vinárstvo bolo založené v roku 1998 a v súčasnosti patrí medzi významnýc producentov kvalitných vín v oblasti Abruzzo.

Caldora sa zameriava najmä na výrobu bieleho a červeného vína z miestnych odrôd hrozna, ako sú napríklad Trebbiano, Pecorino, Montepulciano a Sangiovese. Vinárstvo sa snaží dodržiavať tradičné talianske metódy vinárstva, pričom zároveň využíva moderné technológie na kontrolu kvality a zlepšenie výrobných procesov.

Vína z vinárstva Caldora sú často opísané ako svieže a ovocné, s jemnými tónmi citrusových plodov a korenia. Vinárstvo je známe svojím vynikajúcim Pecorinom, ktorý je aromatický, plný a zároveň veľmi osviežujúci. Okrem toho vyrába Caldora aj ďalšie vína, ako sú napríklad Montepulciano d'Abruzzo a Sangiovese.

Vinárstvo Caldora sa tiež snaží byť ekologicky udržateľné a využíva organické metódy pestovania hrozna a spracovania vína. Vinárstvo má certifikát organického pestovania a dbá na to, aby všetky jeho produkty boli prírodné a zdravé pre spotrebiteľov.

Ponuka vín CALDORA