TENUTA SAN GUIDO

Tenuta San Guido je jedno z najuznávanejších a najslávnejších vinárstiev v Taliansku. Nachádza sa v oblasti Bolgheri v Toskánsku a je známe predovšetkým svojím legendárnym vínom Sassicaia. Tu sú detailné informácie o vinárstve Tenuta San Guido:

Tenuta San Guido je historickým vinárstvom s hlbokými koreňmi. Založené bolo v roku 1940, keď markíz Mario Incisa della Rocchetta priniesol do Toskánska rezne Cabernet Sauvignon z Bordeaux a začal s experimentálnou výrobou vína. Tým položil základy pre víno Sassicaia, ktoré sa stalo legendou.

Vinohrady Tenuta San Guido sa rozprestierajú v regióne Bolgheri v blízkosti Ligurského mora. Tento pôvodný terroir je známy pre svoje pôdy s obsahom štrku, vápence a hliny, ktoré sú ideálne pre pestovanie hrozna. Vinice sú starostlivo udržiavané a starostlivosť o hrozno je vykonávaná s maximálnou starostlivosťou.

Vinárstvo je známe pre svoje používanie hlavne odrôd Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc. Tieto odrody sú pestované na viniciach Tenuta San Guido a dávajú vínu jeho charakteristický štýl a štruktúru.

Vína Tenuta San Guido sú vyrábané s dôrazom na detaily a kvalitu. Fermentácia prebieha v nerezových tankoch a zrenie väčšiny vína sa uskutočňuje v malých dubových sudoch. Tento proces umožňuje vínu získať komplexnosť a harmóniu.

Najznámejším vínom z Tenuta San Guido je Sassicaia. Toto víno, ktoré bolo pôvodne označované ako "Vino da tavola" (stolové víno), sa stalo legendou svetového vína a je považované za jedno z najlepších talianskych vín. Okrem toho vinárstvo vyrába aj iné vína, ako je Guidalberto, Le Difese a jeho druhé víno Sassicaia - San Guido.

Vína Tenuta San Guido získali mnoho medzinárodných ocenení a významných hodnotení od kritikov vína. Sassicaia je považované za jedno z najlepších vín na svete a jedno z najvýznamnejších "Super Tuscan" vín.

Tenuta San Guido sa zaviazalo k udržateľnej poľnohospodárskej praxe a ochrane životného prostredia. Vinice sú pestované s dôrazom na zachovanie biodiverzity a znižovanie ekologického vplyvu.

Tenuta San Guido je ikonou talianskeho vinárstva a jedným z popredných producentov vína na svetovej scéne. Jeho vína sú symbolom elegancie, kvality a jedinečnosti terroiru Bolgheri. Návšteva tohto vinárstva je pre nadšencov vína nezabudnuteľným zážitkom.

Ponuka vín TENUTA SAN GUIDO