11 hodnotení

DAMA DEL ROVERE Virtu Durello Metodo Classico Brut, 0,75l

Spumante plné charizmy, ktoré vás okúzli svojou ovocnou arómou a jemnými bublinkami

Na sklade (>6 ks)
Kód: 880841
Značka: DAMA DEL ROVERE
€17,95 €14,96 bez DPH
Kategória: Sekt
Vhodná príležitosť: rodinná oslava, stretnutie s priateľmi, večierok, banket, párty, svadba, aperitív, Silvester
Krajina pôvodu: Taliansko
Oblasť: Veneto
Odroda hrozna: Durello
Objem: 0,75l
Zvyškový cukor: 3 g/l
Alkohol: 12,50%
Uzáver: korok
Vegan: nie
Bio: nie
Kyseliny: 7,5 g/l
Teplota servírovania: 6-8 °C
Tlak vo fľaši: 5,0 bar
Metóda: Tradičná metóda
Farba: Číra s jemnými zlatistými odleskami
Aromatika: Kvetinová a ovocná s náznakmi chlebovej kôrky
Chuť: Harmonická s dlhotrvajúcim perlivým dojmom
? Hodnotenie VIVINO: 3,7
DAMA DEL ROVERE Virtu Durello Metodo Classico Brut, 0,75l TRIVINO
Novinka Tip

Dama del Rovere Virtu Durello Metodo Classico Brut je skvelé talianske víno, ktoré pochádza z oblasti Veneto v Taliansku. Toto víno je vyrobené z odrôd hrozna Durella, ktoré sú pestované v oblasti Veneto.

Víno Dama del Rovere Virtu Durello Metodo Classico Brut sa vyznačuje ovocnou arómou a jemnými tónmi kvasenia, ktoré spolu tvoria zložitý a zaujímavý profil chuti. Na chuť je víno suché, s jemnými bublinkami a príjemnou kyslosťou, ktorá vynikne v ústach.

Toto víno je ideálne ako aperitív a skvelo sa hodí k morským plodoch, rybám a ľahkým jedlám. Dama del Rovere Virtu Durello Metodo Classico Brut sa podáva chladené pri teplote okolo 8-10°C.

Víno Dama del Rovere Virtu Durello Metodo Classico Brut je vyrábané podľa metódy Metodo Classico, čo znamená, že víno druhýkrát fermentuje vo fľaši, čo prispieva k tvorbe jemných bubliniek a k harmonickému charakteru vína. Tento proces robí z Dama del Rovere Virtu Durello Metodo Classico Brut skutočne výnimočné víno.

Vinárstvo Dama del Rovere sa zameriava na výrobu kvalitných vín z miestnych odrôd hrozna. Vinárstvo sa snaží používať organické metódy pestovania hrozna a výroby vína a snaží sa minimalizovať svoj vplyv na životné prostredie.

Vína z vinárstva Dama del Rovere sú charakteristické svojou vynikajúcou kvalitou a zrkadlia terroir a klimatické podmienky oblasti Veneto v Taliansku.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

"Dama del Rovere“ sa zrodila s ročníkom 2003 v Brognoligo di Monteforte d'Alpone, historickej zóne Soave Classico v provincii Verona. Názov je inšpirovaný malou sochou Madony, ktorá leží v dube v oblasti Tremenalto, kde rodina vlastní 4 hektáre vinohradov.

Držitelia Massimo, Wine Expert zo San Michele all'Adige a Davide sú podporovaní skúsenosťami ich otca a starého otca, vedomosťami agronóma Gabriela Posenata a experta na víno Giampaola Chiettiniho.

Osobitná východná/severovýchodná expozícia viníc spolu s hlbokou a úrodnou pôdou vulkanického pôvodu dáva vínam mnoho osobitostí: chuť je plná, šťavnatá a so stopou horkých mandlí; buket pripomína jemné a silné vône. Vo vinohradoch sa všetky agronomické postupy vykonávajú ručne, čím sa kladie najvyšší dôraz na zdravie územia i hrozna.

Šumivé vína Durello sa vyrábajú výlučne z hrozna „Durella“, pôvodom z Brentonu, v zóne Monti Lessini, v nadmorskej výške do 500 metrov nad morom.

Vínna pivnica na výrobu a zrenie vína leží pár km od hlavného sídla, v Brenton di Roncà, v nadmorskej výške až 450 metrov nad morom. V pivnici sa rodina venuje výrobe vína pomocou veľmi moderných technológií. Rešpektujú však prirodzenosť a autentickosť. Takto môžu skombinovať tradíciu, kultúru a vedu, aby získali typické a vysokokvalitné produkty zóny Soave a Durello.