5 hodnotení

CATENA ZAPATA Malbec Argentino 2018, 0,75l

Pocta odrode viniča Malbec

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 880731
Značka: CATENA ZAPATA
€109 €90,83 bez DPH
Kategória: Červené víno
Vhodná príležitosť: exkluzívny dar, dar pre dobrého priateľa, dar pre zákazníka
Krajina pôvodu: Argentína
Oblasť: Mendoza
Odroda hrozna: Malbec
Objem: 0,75l
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 14,00%
Dostupné ročníky: 2018
Uzáver: korok
Vegan: nie
Bio / Organické: nie
Potenciál skladovania: do roku 2031
Položka bola vypredaná…
CATENA ZAPATA Malbec Argentino, 14,00%, 0,75l TRIVINO
Tip Pre znalca

Epický príbeh o ušľachtilom hrozne Malbec je ako žiadny iný a označenie Catena Zapata Malbec Argentino vzdáva hold histórii odrody vo Francúzsku a jej vzostupu v Argentíne. Štyri ženské postavy stelesňujú rôzne medzníky v histórii hrozna. Eleonóra Akvitánska predstavuje zrod Malbecu. Ďalej imigrant symbolizuje pohyb do Nového sveta a neznámych objaviteľov a dobrodruhov, ktorí spojili Európu s Amerikou. Phylloxera zosobňuje smrť Malbeca v Starom svete, čo umožnilo jeho znovuzrodenie v Novom. Nakoniec je tu Bodega Catena Zapata, zastúpená Adriannou Catenou, ktorá zobrazuje narodenie, zem a materstvo, zdieľajúc bohatstvo Nového sveta.

Limitovaná produkcia Malbec Argentino je vyrobená z najlepších viníc, Nicasia a Angelica, ktoré sú vysadené na úpätí Ánd v nadmorskej výške 1095 a 920 metrov. Vinič je tu starostlivo ručne ošetrovaný a poskytuje veľmi nízke výnosy, ktoré produkujú pozoruhodne koncentrované a intenzívne ochutené hrozno. Hrozno fermentuje v malých dávkach v nových francúzskych dubových sudoch a mladé víno následne fermentuje v nových francúzskych dubových sudoch 24 mesiacov. 

Vo vôni sú tóny fialiek, cassisu a čučoriedok, zatiaľ čo chuť ponúka bohaté tmavé ovocné arómy, hladké triesloviny a pevnú štruktúru, ktorá bude dobre reagovať na pivničné pivnice v nasledujúcom desaťročí. 

Môžete si ho vychutnať aj teraz a najlepšie sa hodí k výdatným jedlám, ako je steak, hovädzie dusené mäso alebo grilované mäso.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Catena Zapata je argentínska vinárska firma, ktorá sa nachádza v oblasti Mendoza, ktorá je známa pre svoje kvalitné vína. Firma bola založená v roku 1902 a je jednou z najstarších a najuznávanejších vinárskych firiem v Argentíne.

Rodina Catena sa v snahe o vytvorenie najlepších argentínskych vín zameriava na pestovanie hrozna v najlepších vinohradníckych oblastiach Mendozy a na používanie moderných vinárskych techník. Firma Catena Zapata sa špecializuje na produkciu výnimočných červených vín, ako sú Malbec, Cabernet Sauvignon a Chardonnay.

Catena Zapata sa vyznačuje širokým portfóliom vín, ktoré sú charakteristické svojou eleganciou, jemnosťou a komplexnosťou. Firma sa zameriava na produkciu vína z rôznych vinohradníckych oblastí a vysokých nadmorských výšok, aby sa zachovali jedinečné chuťové a aromatické vlastnosti hrozna.

Firma Catena Zapata používa moderné technológie a vinársku techniku na zabezpečenie kvality výroby. Firma tiež používa organické a biodiverzitné metódy pestovania, aby minimalizovala použitie chemických hnojív a pesticídov.

Vína z Catena Zapata získali mnoho ocenení, medzi ktoré patrí aj 1. miesto v rebríčku 100 najlepších vín sveta, ktorý každoročne vytvára americký časopis Wine Spectator. Tieto vína sú považované za niektoré z najlepších vínnych produktov, ktoré sa vyrábajú v Latinskej Amerike a sú obľúbenými vínam v rôznych častiach sveta.