11 hodnotení

CANTINA SANTADI Villa Solais Vermentino, 0,75l

Niečo pre znalcov vína, ktorí ho majú radi absolútne suché

Na sklade (>6 ks)
Kód: 880297
Značka: CANTINA SANTADI
€8,80 €7,33 bez DPH
Kategória: Biele víno
Vhodná príležitosť: stretnutie s priateľmi, piknik, víno na terasu, balkón, aperitív
Krajina pôvodu: Taliansko
Oblasť: Sardegna
Odroda hrozna: Vermentino, Naragus
Objem: 0,75l
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 13,00%
Uzáver: korok
Vegan: nie
Bio / Organické: nie
? Hodnotenie VIVINO: 3,7
CANTINA SANTADI Villa Solais Vermentino, 13,00%, 0,75l TRIVINO
Tip

CANTINA SANTADI Villa Solais Vermentino je biele víno z talianskeho vinohradníckeho regiónu Sardínia. Toto víno je vyrobené z hrozna Vermentino, ktoré je bežné v stredozemských oblastiach, najmä v Taliansku a na juhu Francúzska. Nižšie sú uvedené detaily o víne.

Výrobca: CANTINA SANTADI Názov vína: Villa Solais Vermentino Typ vína: Biele suché víno Odroda: Vermentino Región: Sardínia, Taliansko Aplikácia: Vermentino di Sardegna DOC (Denominazione di Origine Controllata)

Charakteristika: Farba: Svietivá slamová žltá Vôňa: Kvetinová, citrusová a tropické ovocie, ako sú grep, citrón, marhule a broskyne. Môžete cítiť aj jemné bylinné tóny. Chuť: Svieža a minerálna s dobrým ovocným obsahom. Víno má stredné telo a zvýraznenú kyslosť, ktorá dodáva živosť a dlhotrvajúcu chuť. V závere je možné zachytiť jemnú slanosť, typickú pre vína z pobrežných oblastí.

Výrobný proces: Hrozno sa zberá na začiatku septembra, keď dosiahne optimálnu zrelosť. Po zbieraní sa hrozno jemne lisuje a odkaluje. Fermentácia prebieha pri nízkej teplote v nerezových nádržiach, aby sa zachovali jemné arómy a čerstvosť. Po fermentácii víno zreje krátky čas na jemných usadeninách (tzv. Sur Lie), čo zvyšuje komplexnosť a štruktúru.

Servírovanie: Teplota podávania: 10-12°C (50-54°F) Odporúčané sprievody: Víno sa najlepšie hodí k morským plodom, rybám, šalátom, ľahkým predjedlám alebo ako aperitív.

Víno CANTINA SANTADI Villa Solais Vermentino je vynikajúci príklad toho, čo môžete očakávať od sardínskeho Vermentina - svieže, minerálne a ovocné biele víno, ideálne na osvieženie horúcich letných dní alebo na sprievod k ľahkým jedlám.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Cantina Santadi je známe talianske vinárstvo, ktoré sa nachádza na juhu ostrova Sardínia, v malej obci Santadi. Táto oblasť je známa svojou jedinečnou klímou, pôdou a biodiverzitou, ktoré umožňujú pestovanie vynikajúcich hrozien.

História: Cantina Santadi bola založená v roku 1960 ako spoločné úsilie miestnych vinohradníkov. Hlavným cieľom bolo zvýšiť kvalitu a povestné meno sardínskych vín na medzinárodnom trhu. V 70. a 80. rokoch 20. storočia sa kvalita vín Santadi značne zvýšila vďaka spolupráci s odborníkmi na víno, ako je napríklad slávny enológ Giacomo Tachis.

Pozícia a terroir: Vinice Cantina Santadi sa nachádzajú v oblasti Sulcis na juhozápadnom pobreží Sardínie, v blízkosti mesta Santadi. Terroir je zložený z vápenca, pieskovca a žuly, čo spolu s miernym stredozemským podnebím s dostatočným dažďom a vetrom, poskytuje ideálne podmienky pre pestovanie hrozna. V oblasti sú zastúpené hlavne autochtónne odrody, ako sú Carignano, Vermentino, Cannonau, Nuragus a Monica.

Filozofia a produkcia: Cantina Santadi sa zameriava na výrobu vysoko kvalitných vín s dôrazom na tradičné a miestne odrody. Vinárstvo využíva tradičné vinohradnícke a vinárske techniky, ale zároveň využíva aj moderné technológie. Hlavným cieľom je dosiahnutie čo najlepšej kvality a vyjadrenia terroir prostredníctvom vín.

Cantina Santadi ponúka širokú škálu vín, vrátane červených, bielych, ružových a sladkých vín. Medzi najznámejšie produkty patria Terre Brune (Carignano di Sulcis Superiore), Rocca Rubia (Carignano del Sulcis Riserva), Villa Solais (Vermentino di Sardegna) a Noras (Cannonau di Sardegna).

Uznania a ocenenia: V priebehu rokov získalo vinárstvo Cantina Santadi mnoho ocenení a uznaní za svoje výnimočné vína. Napríklad Terre Brune, Rocca Rubia a Villa Solais získali významné ocenenia a pozitívne hodnotenia od medzinárodných odborníkov.