CANTINA SANTADI

Cantina Santadi je známe talianske vinárstvo, ktoré sa nachádza na juhu ostrova Sardínia, v malej obci Santadi. Táto oblasť je známa svojou jedinečnou klímou, pôdou a biodiverzitou, ktoré umožňujú pestovanie vynikajúcich hrozien.

História: Cantina Santadi bola založená v roku 1960 ako spoločné úsilie miestnych vinohradníkov. Hlavným cieľom bolo zvýšiť kvalitu a povestné meno sardínskych vín na medzinárodnom trhu. V 70. a 80. rokoch 20. storočia sa kvalita vín Santadi značne zvýšila vďaka spolupráci s odborníkmi na víno, ako je napríklad slávny enológ Giacomo Tachis.

Pozícia a terroir: Vinice Cantina Santadi sa nachádzajú v oblasti Sulcis na juhozápadnom pobreží Sardínie, v blízkosti mesta Santadi. Terroir je zložený z vápenca, pieskovca a žuly, čo spolu s miernym stredozemským podnebím s dostatočným dažďom a vetrom, poskytuje ideálne podmienky pre pestovanie hrozna. V oblasti sú zastúpené hlavne autochtónne odrody, ako sú Carignano, Vermentino, Cannonau, Nuragus a Monica.

Filozofia a produkcia: Cantina Santadi sa zameriava na výrobu vysoko kvalitných vín s dôrazom na tradičné a miestne odrody. Vinárstvo využíva tradičné vinohradnícke a vinárske techniky, ale zároveň využíva aj moderné technológie. Hlavným cieľom je dosiahnutie čo najlepšej kvality a vyjadrenia terroir prostredníctvom vín.

Cantina Santadi ponúka širokú škálu vín, vrátane červených, bielych, ružových a sladkých vín. Medzi najznámejšie produkty patria Terre Brune (Carignano di Sulcis Superiore), Rocca Rubia (Carignano del Sulcis Riserva), Villa Solais (Vermentino di Sardegna) a Noras (Cannonau di Sardegna).

Uznania a ocenenia: V priebehu rokov získalo vinárstvo Cantina Santadi mnoho ocenení a uznaní za svoje výnimočné vína. Napríklad Terre Brune, Rocca Rubia a Villa Solais získali významné ocenenia a pozitívne hodnotenia od medzinárodných odborníkov.

 

CANTINA SANTADI Villa Solais Vermentino, 13,00%, 0,75l TRIVINO
Tip
€8,80

Niečo pre znalcov vína, ktorí ho majú radi absolútne suché

Kód: 880297
1 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom