VARVAGLIONE

Vinárstvo Varvaglione, plne nazývané Varvaglione 1921 Vigne & Vini, je talianske rodinné vinárstvo, ktoré sa nachádza v regióne Puglia v južnej časti Talianska. Vinárstvo bolo založené v roku 1921 Cosimom Varvaglionem a dnes pokračuje v tradícii výroby kvalitných vín pod vedením jeho vnuka, Pasqualea Varvaglioneho.

Niektoré zaujímavé informácie o vinárstve Varvaglione sú nasledovné:

Poloha a terroir: Vinárstvo sa rozkladá v oblasti Puglia, ktorá je známa svojimi úrodnými pôdami a výnimočným stredozemským podnebím. Tieto podmienky sú ideálne pre pestovanie hrozna a produkciu kvalitných vín.

Sortiment vín: Varvaglione ponúka širokú škálu vín, vrátane červených, bielych, ružových a šumivých vín. Medzi najznámejšie odrody patria Primitivo di Manduria, Negroamaro, Malvasia Nera, Susumaniello, Chardonnay a Verdeca.

Filozofia a udržateľnosť: Vinárstvo sa zameriava na ochranu životného prostredia a udržateľnú výrobu vín. Implementuje šetrné poľnohospodárske metódy a zavádza solárnu energiu na zníženie svojho uhlíkového odtlačku.

Technológia: Varvaglione kombinuje tradičné vinárske metódy s modernými technológiami, ako sú kontrola teploty a zavedenie inovatívnych systémov na ochranu kvality vín.

Ocenenia a uznania: Vinárstvo získalo mnoho ocenení a uznania na medzinárodnej úrovni za svoje víno. Medzi najvýznamnejšie úspechy patria medzinárodné výstavy a súťaže, kde výrobky Varvaglione získali zlaté a strieborné medaily.

Enoturistika: Vinárstvo Varvaglione ponúka zážitky z vinárstva pre návštevníkov, ktorí sa chcú naučiť viac o pestovaní hrozna, výrobe vín a ochutnávkach. Ponúkajú prehliadky viníc, výrobných priestorov a ochutnávky vín spolu so sprievodcom.

VARVAGLIONE 12 e Mezzo Primitivo del Salento IGP, 0,75l TRIVINO
€9,90

Varvaglione: kde tradícia stretáva modernú chuť

Kód: 880666
VARVAGLIONE Primitivo di Manduria Papale DOP, 14,50%, 0.75l
€13,30

Na toto špičkové víno sa používa iba hrozno z obzvlášť starých viníc. Jedna z vlajkových lodí vinárstva.

Kód: 880293
VARVAGLIONE Primitivo di Manduria Papale Oro DOP, 14,50%, 0.75l
€22,90

Krásne Primitivo: červené ovocie, koreniny, vanilka

Kód: 880292
3 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom