9 hodnotení

VARVAGLIONE 12 e Mezzo Primitivo del Salento IGP, 0,75l

Varvaglione: kde tradícia stretáva modernú chuť

Na sklade (>6 ks)
Kód: 880666
Značka: VARVAGLIONE
€9,90 €8,25 bez DPH
Kategória: Červené víno
Vhodná príležitosť: romantická večera, večer pri krbe, dar pre dobrého priateľa
Krajina pôvodu: Taliansko
Oblasť: Primitivo di Manduria
Odroda hrozna: Primitivo (Zinfandel)
Objem: 0,75l
Zvyškový cukor: polosuché
Alkohol: 14,00%
Uzáver: korok
Vegan: nie
Bio: nie
? Hodnotenie VIVINO: 4,0

Víno s bohatým a ovocným charakterom, ktoré okúzli svojou jemnou chuťou s tónmi vanilky a kakaa. Je to víno, ktoré vám poskytne jedinečný zážitok a dokonale doplní vynikajúce jedlo.

Varvaglione 12 e Mezzo Primitivo del Salento IGP je víno z oblasti Salento, ktoré je vyrobené z odrôd hrozna Primitivo. Toto víno sa vyznačuje jasnou a tmavou farbou a silnou ovocnou arómou s tónmi červených bobúľ a korenia.

Vinárstvo Varvaglione sa nachádza v oblasti Salento, v provincii Lecce v južnej časti Talianska a je považované za jedno z najvýznamnejších v oblasti Salento. Vinárstvo sa zameriava na výrobu kvalitných a autentických vín, ktoré odrážajú jedinečnú pôdu a klimatické podmienky oblasti Salento.

Vína Varvaglione získali mnoho ocenení a uznania, čo dokazuje ich vysokú kvalitu. Víno Varvaglione 12 e Mezzo Primitivo del Salento IGP sa vyznačuje svojou hladkou a vyváženou chuťou, ktorá obsahuje jemné tóny vanilky a kakaa. Toto víno je perfektné pre tých, ktorí hľadajú vynikajúce víno, ktoré sa dá ľahko piť a ktoré je dokonalým spoločníkom k vynikajúcim jedlám.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Vinárstvo Varvaglione, plne nazývané Varvaglione 1921 Vigne & Vini, je talianske rodinné vinárstvo, ktoré sa nachádza v regióne Puglia v južnej časti Talianska. Vinárstvo bolo založené v roku 1921 Cosimom Varvaglionem a dnes pokračuje v tradícii výroby kvalitných vín pod vedením jeho vnuka, Pasqualea Varvaglioneho.

Niektoré zaujímavé informácie o vinárstve Varvaglione sú nasledovné:

Poloha a terroir: Vinárstvo sa rozkladá v oblasti Puglia, ktorá je známa svojimi úrodnými pôdami a výnimočným stredozemským podnebím. Tieto podmienky sú ideálne pre pestovanie hrozna a produkciu kvalitných vín.

Sortiment vín: Varvaglione ponúka širokú škálu vín, vrátane červených, bielych, ružových a šumivých vín. Medzi najznámejšie odrody patria Primitivo di Manduria, Negroamaro, Malvasia Nera, Susumaniello, Chardonnay a Verdeca.

Filozofia a udržateľnosť: Vinárstvo sa zameriava na ochranu životného prostredia a udržateľnú výrobu vín. Implementuje šetrné poľnohospodárske metódy a zavádza solárnu energiu na zníženie svojho uhlíkového odtlačku.

Technológia: Varvaglione kombinuje tradičné vinárske metódy s modernými technológiami, ako sú kontrola teploty a zavedenie inovatívnych systémov na ochranu kvality vín.

Ocenenia a uznania: Vinárstvo získalo mnoho ocenení a uznania na medzinárodnej úrovni za svoje víno. Medzi najvýznamnejšie úspechy patria medzinárodné výstavy a súťaže, kde výrobky Varvaglione získali zlaté a strieborné medaily.

Enoturistika: Vinárstvo Varvaglione ponúka zážitky z vinárstva pre návštevníkov, ktorí sa chcú naučiť viac o pestovaní hrozna, výrobe vín a ochutnávkach. Ponúkajú prehliadky viníc, výrobných priestorov a ochutnávky vín spolu so sprievodcom.