12 hodnotení

VARVAGLIONE Primitivo di Manduria Papale DOP, 0,75l

Na toto špičkové víno sa používa iba hrozno z obzvlášť starých viníc. Jedna z vlajkových lodí vinárstva.

Na sklade (>6 ks)
Kód: 880293
Značka: VARVAGLIONE
€13,30 €11,08 bez DPH
Kategória: Červené víno
Vhodná príležitosť: romantická večera, večer pri krbe, dar pre dobrého priateľa
Krajina pôvodu: Taliansko
Oblasť: Primitivo di Manduria
Odroda hrozna: Primitivo (Zinfandel)
Objem: 0,75l
Zvyškový cukor: polosuché
Alkohol: 14,00%
Uzáver: korok
Vegan: nie
Bio / Organické: nie

Séria vín Papale bola uvedená na trh pri príležitosti 90. výročia Varvaglione, ktoré sa oslavovalo v roku 2012. Mimochodom, „pápežské“ víno dostalo svoj názov podľa vinohradu, na ktorom rastie hrozno pre Papale Primitivo, pretože kedysi patrilo rodine pápeža Benedikta XIII.

Vychutnajte si toto prvotriedne víno s pikantnými mäsovými jedlami, ako jahňacie, guláš so škoricou a dulami, grilovaný entrecôte s dusenou paprikou alebo jednoducho vynikajúca horká čokoláda.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Vinárstvo Varvaglione, plne nazývané Varvaglione 1921 Vigne & Vini, je talianske rodinné vinárstvo, ktoré sa nachádza v regióne Puglia v južnej časti Talianska. Vinárstvo bolo založené v roku 1921 Cosimom Varvaglionem a dnes pokračuje v tradícii výroby kvalitných vín pod vedením jeho vnuka, Pasqualea Varvaglioneho.

Niektoré zaujímavé informácie o vinárstve Varvaglione sú nasledovné:

Poloha a terroir: Vinárstvo sa rozkladá v oblasti Puglia, ktorá je známa svojimi úrodnými pôdami a výnimočným stredozemským podnebím. Tieto podmienky sú ideálne pre pestovanie hrozna a produkciu kvalitných vín.

Sortiment vín: Varvaglione ponúka širokú škálu vín, vrátane červených, bielych, ružových a šumivých vín. Medzi najznámejšie odrody patria Primitivo di Manduria, Negroamaro, Malvasia Nera, Susumaniello, Chardonnay a Verdeca.

Filozofia a udržateľnosť: Vinárstvo sa zameriava na ochranu životného prostredia a udržateľnú výrobu vín. Implementuje šetrné poľnohospodárske metódy a zavádza solárnu energiu na zníženie svojho uhlíkového odtlačku.

Technológia: Varvaglione kombinuje tradičné vinárske metódy s modernými technológiami, ako sú kontrola teploty a zavedenie inovatívnych systémov na ochranu kvality vín.

Ocenenia a uznania: Vinárstvo získalo mnoho ocenení a uznania na medzinárodnej úrovni za svoje víno. Medzi najvýznamnejšie úspechy patria medzinárodné výstavy a súťaže, kde výrobky Varvaglione získali zlaté a strieborné medaily.

Enoturistika: Vinárstvo Varvaglione ponúka zážitky z vinárstva pre návštevníkov, ktorí sa chcú naučiť viac o pestovaní hrozna, výrobe vín a ochutnávkach. Ponúkajú prehliadky viníc, výrobných priestorov a ochutnávky vín spolu so sprievodcom.