5 hodnotení

BOEKENHOUTSKLOOF The Chocolate Block, 0,75l

Tajomný čokoládový poklad z juhoafrických viníc

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 880843
Značka: BOEKENHOUTSKLOOF
€30,95 €25,79 bez DPH
Kategória: Červené víno
Vhodná príležitosť: rodinná oslava, dar pre dobrého priateľa, dar pre zákazníka, víno pre znalca, slávnostná príležitosť
Krajina pôvodu: Južná Afrika
Oblasť: Western Cape / Coastal Region / Franschhoek
Odroda hrozna: Cabernet Sauvignon, Syrah (Shiraz), Cinsault, Viognier, Garnacha (Cannonau, Grenache)
Objem: 0,75l
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 14,00%
Dostupné ročníky: 2021
Uzáver: korok
Vegan: nie
Bio / Organické: nie
? Hodnotenie VIVINO: 4,2
Položka bola vypredaná…

Tajomný, čokoládový poklad, ktorý spája svet sladkých a korenistých tónov, vytvárajúc dojem zážitku, ktorý zanechá v srdciach milovníkov vína nezmazateľné spomienky.

BOEKENHOUTSKLOOF The Chocolate Block je juhoafrické červené víno z vinice Boekenhoutskloof, ktorá sa nachádza v oblasti Franschhoek Valley v Západnom Kapsku. Toto víno je známe pre svoju bohatú a hlbokú arómu a je zmesou rôznych hroznových odrôd, ktoré sú spárované tak, aby vytvorili jedinečný a komplexný profil chutí.

Základnými zložkami tohto vína sú odrdy Syrah (širaz), Grenache, Cabernet Sauvignon, Cinsault a Viognier. Spolu vytvárajú zmes, ktorá je sýta, hladká a plná chutí. Ako názov napovedá, The Chocolate Block má výrazný čokoládový tón, ktorý je doplnený ovocnými a korenistými tónmi.

Na chuti je víno plné a silné s jemnými tanínmi, ktoré dodávajú hladkú a elegantnú štruktúru. V závere sa prejavujú tóny čiernej čerešne, karamelu a čokolády, ktoré sú vyvážené jemnými korenistými a minerálnymi tónmi.

BOEKENHOUTSKLOOF The Chocolate Block je ideálny spoločník k mäsitým jedlám, ako sú hovädzie, divina alebo jahňacie, ale dobre sa hodí aj k syrom a čokoládovým dezertom.

Odporúčaná teplota servírovania tohto vína je okolo 16 až 18°C. Pred konzumáciou sa odporúča víno dekantovať, aby sa plne prejavili jeho arómy a chute.

Víno BOEKENHOUTSKLOOF The Chocolate Block je jedným z najznámejších juhoafrických vín a získalo si obdiv a ocenenia po celom svete. Je to skvelý príklad vína, ktoré dokáže vyniknúť svojou jedinečnosťou a kombináciou tradičných a inovatívnych prístupov vo výrobe vína.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Vinárstvo Boekenhoutskloof sa nachádza v malebnej oblasti Franschhoek Valley v juhoafrickej provincii Západné Kapsko. Založené bolo v roku 1776, čo z neho robí jedno z najstarších vinárstiev v regióne. Vinice sa rozprestierajú na približne 20 hektároch a vinárstvo je obklopené majestátnymi horami, čo mu dáva jedinečný a malebný vzhľad.

Boekenhoutskloof je známe svojím záväzkom voči udržateľnosti a životnému prostrediu. Vinice sú spravované s dôrazom na zachovanie biodiverzity a udržateľné pestovanie hrozna. Vinárstvo je členom organizácie Integrated Production of Wine (IPW), ktorá propaguje environmentálne udržateľné a integrované pestovanie viniča.

Vinárstvo sa zameriava na výrobu kvalitných vín, pričom používa tradičné metódy spracovania hrozna, ako aj moderné technológie. V Boekenhoutskloof sa vyrába široká škála vín, pričom najznámejším je The Chocolate Block. Iné významné vína z ich portfólia zahŕňajú Boekenhoutskloof Syrah, Boekenhoutskloof Cabernet Sauvignon a Boekenhoutskloof Semillon.

Vedúcim vinárom Boekenhoutskloof je Marc Kent, ktorý je známy svojím inovatívnym prístupom k výrobe vína a experimentovaním s rôznymi zmesami a technikami. Jeho vína sú známe svojou kvalitou, komplexnosťou a jedinečnosťou, čo dokazuje množstvo ocenení a uznaní na medzinárodnej úrovni.

Boekenhoutskloof je nielen zaujímavým miestom pre milovníkov vína, ale aj turistickou atrakciou, kde návštevníci môžu ochutnať a zakúpiť vína priamo na vinárstve, prehliadnuť si vinice a naučiť sa o histórii a tradičných postupoch výroby vína v Južnej Afrike.