BOEKENHOUTSKLOOF

Vinárstvo Boekenhoutskloof sa nachádza v malebnej oblasti Franschhoek Valley v juhoafrickej provincii Západné Kapsko. Založené bolo v roku 1776, čo z neho robí jedno z najstarších vinárstiev v regióne. Vinice sa rozprestierajú na približne 20 hektároch a vinárstvo je obklopené majestátnymi horami, čo mu dáva jedinečný a malebný vzhľad.

Boekenhoutskloof je známe svojím záväzkom voči udržateľnosti a životnému prostrediu. Vinice sú spravované s dôrazom na zachovanie biodiverzity a udržateľné pestovanie hrozna. Vinárstvo je členom organizácie Integrated Production of Wine (IPW), ktorá propaguje environmentálne udržateľné a integrované pestovanie viniča.

Vinárstvo sa zameriava na výrobu kvalitných vín, pričom používa tradičné metódy spracovania hrozna, ako aj moderné technológie. V Boekenhoutskloof sa vyrába široká škála vín, pričom najznámejším je The Chocolate Block. Iné významné vína z ich portfólia zahŕňajú Boekenhoutskloof Syrah, Boekenhoutskloof Cabernet Sauvignon a Boekenhoutskloof Semillon.

Vedúcim vinárom Boekenhoutskloof je Marc Kent, ktorý je známy svojím inovatívnym prístupom k výrobe vína a experimentovaním s rôznymi zmesami a technikami. Jeho vína sú známe svojou kvalitou, komplexnosťou a jedinečnosťou, čo dokazuje množstvo ocenení a uznaní na medzinárodnej úrovni.

Boekenhoutskloof je nielen zaujímavým miestom pre milovníkov vína, ale aj turistickou atrakciou, kde návštevníci môžu ochutnať a zakúpiť vína priamo na vinárstve, prehliadnuť si vinice a naučiť sa o histórii a tradičných postupoch výroby vína v Južnej Afrike.

 

BOEKENHOUTSKLOOF The Chocolate Block, 0,75l TRIVINO
€30,95

Tajomný čokoládový poklad z juhoafrických viníc

Kód: 880843
1 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom