BISERNO Il Pino Di Biserno, 0,75l

Víno, vyznačujúce sa vynikajúcou rovnováhou a nadčasovou eleganciou.

Skladom (3 ks)
Kód: 880581
€57,50
Kategória: Červené vína
Vhodná príležitosť: exkluzívny dar, dar pre dobrého priateľa, dar pre zákazníka, slávnostná príležitosť
Odroda hrozna: Petit Verdot
Krajina pôvodu: Taliansko
Oblasť: Toscana
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 14,50%
Objem: 0,75l
Uzáver: korok
Bio: nie
Vegan: nie
? Hodnotenie VIVINO: 4,3
TENUTA DI BISERNO Il Pino Di Biserno, 14,50%, 0,75l TRIVINO
Pre znalca

Vysoko kvalitné červené víno vyrobené v Toskánsku, v oblasti Bolgheri. Tento názov je označením pre hlavnú zložku tohto vína, ktorou je Cabernet Franc. Ďalšími zložkami sú Cabernet Sauvignon, Merlot a Petit Verdot. Tento zmes týchto hroznových odrôd vytvára veľmi bohaté a plné víno.

Tenuta di Biserno je malé vinárstvo, ktoré sa nachádza v oblasti Maremma v Toskánsku. Víno Il Pino di Biserno vzniklo v roku 2001 a je vyrábané z hrozna, ktoré je pestované na vinohradoch v nadmorskej výške 120 až 350 metrov. Vinohrady sú pestované ekologicky a viničové stromy sú staré až 25 rokov.

Víno Il Pino di Biserno sa pestuje na piesočnato-hlinených pôdach a je zrenené v nových francúzskych dubových sudoch po dobu 18 mesiacov. Výsledkom je veľmi jemné, avšak komplexné víno s ovocnými tónmi, ktoré sa postupne zmenia na príjemné tóny kože a tabaku.

Celkovo ide o veľmi kvalitné víno, ktoré sa dobre hodí k vybraným jedlám, ako sú napríklad grilované mäso, pečené kurča, alebo plnená paprika.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Biserno je prestížne toskánske vinárstvo, ktoré sa nachádza v oblasti Bolgheri. Vinárstvo bolo založené v roku 2001 bratmi Lodovicom a Pierom Antinorim, ktorí sú tiež majiteľmi slávneho vinárstva Antinori.

Biserno sa špecializuje na výrobu vín z hrozna Cabernet Franc, Merlot, Cabernet Sauvignon a Petit Verdot. Ich vína sú známe pre svoju eleganciu, vyváženosť a komplexnosť. Vinohrady sú pestované na piesočnatých a štrkovitých pôdach v blízkosti Tyrrhenského mora a majú ideálne podmienky pre pestovanie týchto odrôd hrozna.

Okrem svojich vín Biserno je známe aj pre svoju modernú architektúru a architektom Gae Aulentim navrhnutú vinársku pivnicu. Má futuristický vzhľad a používa najmodernejšie technológie na výrobu a zrenie vín.

Vína z Biserna sú vysoko cenené medzi znalcami a sú často považované za jedny z najlepších vín v Taliansku.