TAITTINGER

Taittinger je jedným z najprestížnejších šampanských domov vo Francúzsku, s dlhou históriou a pôsobivou reputáciou.

Bol založený v roku 1734 Jacquesom Fourneauxom, ale skutočný príbeh značky sa začal v roku 1932, keď ho Pierre Taittinger, francúzsky politik a podnikateľ, prevzal a premenoval na Taittinger. Odvtedy sa firma stala jedným z najvýznamnejších producentov šampanského na svete.

Taittinger má svoje sídlo v Reims, hlavnom meste regiónu Champagne vo Francúzsku. V jeho okolí sa nachádzajú rozsiahle vinice, ktoré sú zdrojom najlepších hrozienok na výrobu šampanského.

Je známy svojimi historickými pivnicami, ktoré sa nachádzajú pod hradom Saint-Nicaise v Reims. Tieto pivnice boli vytesané z vápencových podzemných kameňolomov v 4. storočí, kedy ich využívali rímski vojaci. Pivnice majú viac ako 3 milióny fliaš šampanského a sú zahrnuté na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Taittinger sa zameriava na používanie vysokého podielu Chardonnay v svojich šampanských vínoch. Vďaka tomu sú ich šampanské vína elegantejšie, svieže a s jemnými ovocnými tónmi. Ich klasické cuvée, Taittinger Brut Réserve, je zmesou Chardonnay (40%), Pinot Noir (35%) a Pinot Meunier (25%).

Comtes de Champagne: Taittinger produkuje aj jedno z najlepších šampanských, Comtes de Champagne. Toto víno je vyrobené iba z Chardonnay hrozna z najlepších viníc regiónu a je známe svojou extrémnou eleganciou, jemnosťou a dlhým starnutím.

TAITTINGER Champagne Brut FIFA World Cup Qatar Limited Edition , 12,50%, 0,75l TRIVINO
Tip Pre znalca
€68,35

Oficiálne šampanské pre Majstrovstvá sveta FIFA™ 2022.

Kód: 880316
1 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom