SILVIO NARDI

Silvio Nardi je rodinné vinárstvo z oblasti Montalcino v regióne Toskánsko v Taliansku. Vinárstvo sa zameriava na výrobu červených vín z hrozna sangiovese, ktoré sú typické pre toto toskánske vinohradnícke oblasť.

Vinárstvo bolo založené v roku 1950 Silviom Nardim a odvtedy sa postupne rozrastalo a zlepšovalo kvalitu svojich vín. Momentálne sa vinárstvo rozprestiera na 36 hektároch vinohradov, ktoré sa nachádzajú vo vyšších polohách, čím sa zabezpečuje lepšia expozícia slnka a kvalitné hrozno.

Vinárstvo Silvio Nardi produkuje niekoľko druhov červeného vína, najznámejším z nich je Brunello di Montalcino, ktorý je jedným z najprestížnejších a najuznávanejších vín na svete. Okrem toho sa v ponuke nachádza aj Rosso di Montalcino, jednoduchší druh vína, ktorý sa vyrába z rovnakého hrozna ako Brunello di Montalcino, ale s kratším obdobím zrenia.

Vína z vinárstva Silvio Nardi sú známe svojou kvalitou a eleganciou a získali uznávanie nielen v Taliansku, ale aj v zahraničí. Vinárstvo je pravidelne zahrnuté do rebríčkov najlepších vinohradníckych firiem a jeho vína sú súčasťou ponuky prestížnych reštaurácií a vinoték po celom svete.

Vinárstvo Silvio Nardi ponúka rôzne degustačné zážitky a prehliadky, ktoré sa dajú rezervovať cez ich oficiálnu webovú stránku.

SILVIO NARDI Brunello di Montalcino, 14,00%, 0,75l TRIVINO
Pre znalca
€42,50

Toto víno patrí k jedným z najlepších vín produkovaných v Toskánsku a výborne sa hodí na špeciálne príležitosti.

Kód: 880585
1 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom