SAMPIETRANA

Sampietrana je vinárstvo nachádzajúce sa v regióne Puglia na juhu Talianska. Toto vinárstvo sa zameriava na výrobu kvalitných a tradičných vín z hrozna, ktoré rastie v okolí mesta San Pietro Vernotico.

Vinárstvo Sampietrana bolo založené v roku 1952 a odvtedy sa snaží o zachovanie kvality svojich vín a aj tradícií a kultúry regiónu. Momentálne vinárstvo produkuje širokú škálu vín, vrátane bieleho a červeného vína, ružového vína, ale aj vína vyrobeného z hrozna Negroamaro a Primitivo, ktoré sú typické pre región Puglia.

Jedným z najznámejších vín vinárstva Sampietrana je červené víno Salice Salentino DOC, ktoré sa vyrába z hrozna Negroamaro a Malvasia Nera. Toto víno má tmavú farbu a výraznú chuť, ktorá sa vyznačuje jemnými tónmi červeného ovocia, suchých sliviek a korenia. Okrem toho ponúka vinárstvo aj ďalšie vynikajúce vína, ako sú napríklad Primitivo, Negramaro a Fiano.

Vinárstvo Sampietrana ponúka aj prehliadky a degustačné zážitky, ktoré sú prístupné verejnosti. Návštevníci môžu vidieť vinice a pivnice, kde sa vína skladujú a zrejú, a taktiež môžu ochutnať špeciálne vína a pochutiť si na miestnych jedlách, ktoré sú špeciálne navrhnuté k doplneniu jedinečného zážitku.

SAMPIETRANA Cinquantino Primitivo Puglia IGP, 0,75l+ TRIVINO
€10,45

Prekvapivo vysoká kvalita za rozumnú cenu.   

Kód: 880667
1 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom