NELEMAN

Vinárstvo Neleman, založené holandským podnikateľom a milovníkom vína Derrickom Nelemanom, sa nachádza vo Valencii vo východnom Španielsku. Svoju vášeň pre víno a trvalo udržateľný prístup k životnému prostrediu zhmotnil Derrick v podobe vinárstva, ktorého vína sú 100% ekologické, vegánske a udržateľné.

Vinárstvo Neleman sa špecializuje na výrobu bielych, ružových a červených vín z tradičných španielskych odrôd, ako sú Monastrell, Tempranillo, Macabeo, Verdejo a Bobal. Neleman si zakladá na tom, že súčasne oživuje aj menej známe, autochtónne španielske odrody. Nelemanove vína sú pestované v oblastiach s pôvodným názvom DOP Valencia a DOP Utiel-Requena.

Vinárstvo používa ekologické a udržateľné praktiky v pestovaní hrozna a výrobe vína, čím sa znižuje jeho dopad na životné prostredie a zároveň sa zachovávajú tradičné vinohradnícke postupy. Neleman nepoužíva pesticídy ani herbicídy v svojich vinohradoch a klade veľký dôraz na biodiverzitu a zdravie pôdy.

Neleman sa tiež vyznačuje inovatívnymi obalovými materiálmi a dizajnom fľaší. Väčšina fľaší je vyrobená z recyklovaného skla a sú opakovane použiteľné. Taktiež používajú korkové zátky z obnoviteľných zdrojov.

Niektoré z najznámejších vín vinárstva Neleman sú:

  1. Neleman Monastrell Bobal: Červené víno z odrody Monastrell a Bobal s ovocnými arómami, jemnými tanínmi a ľahkým telom.
  2. Neleman Tempranillo Monastrell: Červené víno z odrody Tempranillo a Monastrell, ktoré ponúka korenisté a ovocné tóny s vyváženou štruktúrou.
  3. Neleman Verdejo Viura (Macabeo): Biele víno z odrody Verdejo a Viura, ktoré má sviežu, aromatickú a ovocnú chuť.
  4. Neleman Cava Brut: Šumivé biele víno vyrobené z odrody Macabeo, ktoré ponúka sviežu a elegantnú chuť s jemnými bublinkami.
NELEMAN Nucli Tinto Organic, 13,50%, 0,75l TRIVINO
Akcia Tip Výpredaj
–28 %
€5

Vyvážené červené víno, vynikajúce okrem iného na varenie s priateľmi alebo na piknik.

Kód: 880362
NELEMAN Just Fucking Good Red Wine Organic, 14,50%, 0,75l TRIVINO
Tip
€11,95

Silné červené víno zo Španielska je vinifikované organicky z odrody viniča Marselan.

Kód: 880309
NELEMAN Just Fucking Good White Wine Organic, 13,00%, 0,75l TRIVINO
Tip
€9,90

Prvotriedne a úžasne vyvážené cuvée.

Kód: 880308
3 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom