CASCINA CHICCO

Cascina Chicco je vinárska farma a vinohradnícka firma nachádzajúca sa v regióne Piedmont v severozápadnej časti Talianska. Firma bola založená v roku 1955 a zameriava sa na produkciu kvalitných vín z hrozna pestovaného na vlastných vinohradoch.

Vinohrady firmy Cascina Chicco sa nachádzajú v oblasti Langhe, ktorá je známa pre svoje pôdy s vysokým obsahom vápnika a vápenca, čo zabezpečuje výnimočné podmienky pre pestovanie hrozna. Firma sa špecializuje na produkciu tradičných piemontských odrôd, ako sú Barbera, Nebbiolo a Dolcetto, ktoré sa používajú na výrobu červených vín. Okrem toho firma tiež pestuje bielu odrodu Moscato, ktorá sa používa na výrobu sladkých dezertných vín.

Cascina Chicco kladie dôraz na kvalitu a udržateľnosť výroby. Vinice sú pestované v súlade s organickými a biodiverzitnými princípmi, aby sa minimalizovalo používanie chemických hnojív a pesticídov. Firma taktiež používa moderné technológie, ako je napríklad gravitačná fermentácia, ktorá umožňuje zachovať čistotu a prírodnosť vín.

Vína z Cascina Chicco boli ocenené viacerými medailami a titulmi, vrátane prestížnych výročných cien Gambero Rosso a Slow Wine, čo potvrdzuje ich vysokú kvalitu. Ak máte radi piemontské vína, určite stojí za to vyskúšať vína z Cascina Chicco.

CASCINA CHICCO Barbera d'Alba Granera Alta, 14,50%, 0,75l TRIVINO
Pre znalca
€20,95

Víno obľúbené pre svoju vynikajúcu kvalitu a pomer ceny a výkonu a je veľmi populárne medzi znalcami vína

Kód: 880510
1 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom