9 hodnotení

EMILIO MORO Finca Resalso, 0,75l

Čistý výraz odrody Tempranillo v mladšej verzii

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 880477
Značka: EMILIO MORO
€11,50 €9,58 bez DPH
Kategória: Červené víno
Vhodná príležitosť: rodinná oslava, večierok, banket, párty, večer pri krbe, zimné víno
Krajina pôvodu: Španielsko
Oblasť: Ribera del Duero
Odroda hrozna: Tempranillo (Tinta Roriz, Aragonez)
Objem: 0,75l
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 14,50%
Uzáver: korok
Vegan: nie
Bio / Organické: nie
? Hodnotenie VIVINO: 3,8
Položka bola vypredaná…

Najčerstvejšia a najmladšia verzia Tempanilla. Finca Resalso je mladé víno z Ribera del Duero vyrobené z mladších vinohradov. Jeho názov pochádza z historickej vinice, ktorá bola vysadená v roku 1932, v roku, kedy sa narodil Emilio Moro.

Etikety Emilio Moro vynikajú imidžom medailónu, ktorý rozpráva príbeh rodiny od jej počiatkov. Vo Finca Resalso vidíme rodinnú fotografiu (1964) v jeho rodnom meste, Pesquera de Duero.

12 dní víno maceruje s vlastnými šupkami, aby neskôr prešlo jablčno-mliečnou fermentáciou počas 30 dní v nerezových tankoch. Nakoniec dozrieva vo francúzskom dube.

Vo svojej vizuálnej fáze predstavuje strednú vrstvu, čerešňovo červenej farby s fialovými okrajmi. V chuti je víno intenzívne, výrazné a svieže, s odrodami Tempranillo v plnej mladosti ako červené plody. V ústach je vyvážené, s perzistentným, ale vyzretým tanínom, dobrou kyselinkou a príjemnou chuťou, s dlhou dochuťou a príjemnými spomienkami.

Finca Resalso 2021 je mladé Tempranillo z Ribera del Duero, ktoré vyniká predovšetkým svojou všestrannosťou, pokiaľ ide o párovanie. Môže sa spárovať s bielym mäsom, klobásami, akýmkoľvek predjedlom...

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Vinárstvo Emilio Moro je rodinné vinárstvo so sídlom v oblasti Ribera del Duero v severnom Španielsku. Založené v roku 1989, je vlastnené a prevádzkované rodinou Moro, ktorá sa venuje pestovaniu hrozna a výrobe vína už viac ako tri generácie. Pôvodne sa vinárstvo zameriavalo na miestny trh, ale neskôr sa rozšírilo a dnes patrí medzi uznávané španielske vinárstva s medzinárodnou povesťou.

Emilio Moro sa špecializuje na výrobu červených vín, predovšetkým z odrody Tinto Fino, miestnej varianty tempranilla. Táto odroda je typická pre oblasť Ribera del Duero a je známa svojou schopnosťou vytvárať intenzívne, štruktúrované a dlhoveké vína. Vinárstvo kombinuje tradičné metódy s modernými technológiami, aby dosiahlo vysokú kvalitu svojich vín.

Emilio Moro má niekoľko rad vín, z ktorých najznámejšie sú:

  • Emilio Moro: toto víno je základným predstaviteľom vinárstva a zrkadlí typický štýl červeného vína z oblasti Ribera del Duero. Zreje v amerických a francúzskych dubových sudoch po dobu 12 mesiacov.
  • Malleolus: prémiová rad vín, ktorá zahŕňa niekoľko etikiet, ako sú Malleolus, Malleolus de Valderramiro a Malleolus de Sanchomartín. Tieto vína sú vyrábané z vybraných hroznov starších viníc a zrejú dlhšie v dubových sudoch, čo im dodáva väčšiu zložitosť a potenciál na starnutie.
  • Resalso: mladé, ovocné víno, ktoré sa nepodrobí procesu zrenia v dubových sudoch. Je určené na rýchlu konzumáciu a ponúka čerstvú a ovocnú chuť.

 Vinárstvo Emilio Moro je známe nielen svojou kvalitou a inováciami, ale aj svojim angažovaním v spoločenskej zodpovednosti. Emilio Moro Foundation je nezisková organizácia založená rodinou Moro, ktorá podporuje vzdelávacie a rozvojové projekty v rôznych krajinách sveta.