11 hodnotení

DAMA DEL ROVERE Fortezza Durello Spumnate Metodo Classico Extra Brut, 0,75l

Skutočne výnimočné spumante, ktoré vás okúzli jemnými bublinkami a zložitým chuťovým profilom

Na sklade (>6 ks)
Kód: 880842
Značka: DAMA DEL ROVERE
€22,90 €19,08 bez DPH
Kategória: Sekt
Vhodná príležitosť: rodinná oslava, stretnutie s priateľmi, aperitív, dar pre dobrého priateľa, Silvester, víno pre znalca
Krajina pôvodu: Taliansko
Oblasť: Veneto
Odroda hrozna: Durello
Objem: 0,75l
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 12,00%
Uzáver: korok
Vegan: nie
Bio: nie
Kyseliny: 7,5 g/l
Teplota servírovania: 6-8 °C
Tlak vo fľaši: 5,0 bar
Metóda: Tradičná metóda
Farba: Bledo slamovo žltá so zelenkavými odleskami
Aromatika: Citrusová s tónom čerstvého chleba
Chuť: Skvelá harmónia a elegancia, dobrá vyváženosť chuti
? Hodnotenie VIVINO: 3,7
DAMA DEL ROVERE Fortezza Durello Spumnate Metodo Classico Extra Brut, 0,75l TRIVINO
Novinka Pre znalca

Dama del Rovere Fortezza Durello Spumante Metodo Classico Extra Brut je vynikajúce talianske víno z oblasti Veneto v Taliansku. Je vyrobené z odrôd hrozna Durella, ktoré sú pestované v oblasti Veneto.

Toto víno má sviežu ovocnú arómu a jemné tóny kvasenia, ktoré sú dobre vyvážené a tvoria zložitý a zaujímavý profil chuti. Na chuť je víno suché, s jemnými bublinkami a výraznou kyslosťou, ktorá dodáva vínu vynikajúcu fresku a eleganciu.

Dama del Rovere Fortezza Durello Spumante Metodo Classico Extra Brut sa skvele hodí ako aperitív a vynikajúco dopĺňa morské plody, ryby a ľahké jedlá. Víno sa podáva chladené pri teplote okolo 8-10°C.

Metóda výroby tohto vína, Metodo Classico, znamená, že sa druhýkrát víno fermentuje vo fľaši, čo prispieva k tvorbe jemných bubliniek a k harmonickému charakteru vína. Tento proces robí z Dama del Rovere Fortezza Durello Spumante Metodo Classico Extra Brut výnimočné talianske víno.

Vinárstvo Dama del Rovere sa zameriava na výrobu kvalitných vín z miestnych odrôd hrozna. Vinárstvo sa snaží používať organické metódy pestovania hrozna a výroby vína a snaží sa minimalizovať svoj vplyv na životné prostredie. 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

"Dama del Rovere“ sa zrodila s ročníkom 2003 v Brognoligo di Monteforte d'Alpone, historickej zóne Soave Classico v provincii Verona. Názov je inšpirovaný malou sochou Madony, ktorá leží v dube v oblasti Tremenalto, kde rodina vlastní 4 hektáre vinohradov.

Držitelia Massimo, Wine Expert zo San Michele all'Adige a Davide sú podporovaní skúsenosťami ich otca a starého otca, vedomosťami agronóma Gabriela Posenata a experta na víno Giampaola Chiettiniho.

Osobitná východná/severovýchodná expozícia viníc spolu s hlbokou a úrodnou pôdou vulkanického pôvodu dáva vínam mnoho osobitostí: chuť je plná, šťavnatá a so stopou horkých mandlí; buket pripomína jemné a silné vône. Vo vinohradoch sa všetky agronomické postupy vykonávajú ručne, čím sa kladie najvyšší dôraz na zdravie územia i hrozna.

Šumivé vína Durello sa vyrábajú výlučne z hrozna „Durella“, pôvodom z Brentonu, v zóne Monti Lessini, v nadmorskej výške do 500 metrov nad morom.

Vínna pivnica na výrobu a zrenie vína leží pár km od hlavného sídla, v Brenton di Roncà, v nadmorskej výške až 450 metrov nad morom. V pivnici sa rodina venuje výrobe vína pomocou veľmi moderných technológií. Rešpektujú však prirodzenosť a autentickosť. Takto môžu skombinovať tradíciu, kultúru a vedu, aby získali typické a vysokokvalitné produkty zóny Soave a Durello.