CONTI ZECCA

Vinárstvo Conti Zecca sa nachádza v regióne Puglia v južnej časti Talianska a je jedným z najznámejších vinárstiev v tomto regióne. Vinárstvo bolo založené v roku 1935 a dodnes je v rukách rodiny Zecca.

Conti Zecca sa zameriava na výrobu kvalitných červených, bielych a ružových vín. Ich vína sú vyrábané z autochtónnych odrôd hrozna, ako sú Primitivo, Negroamaro, Malvasia Nera, Susumaniello a Verdeca. Vinárstvo sa snaží zachovať tradičnú vinársku techniku a odrážať miestne prostredie v chuťových tónoch ich vína.

Medzi najznámejšie vína Conti Zecca patrí Primitivo di Manduria DOC a Negroamaro Salento IGT. Primitivo di Manduria DOC je suché červené víno, ktoré sa vyrába z hrozna odrôdy Primitivo a vyznačuje sa tmavou farbou a chuťou červených ovocných plodov s tónmi korenia a kakaa. Negroamaro Salento IGT je suché červené víno, ktoré sa vyrába z hrozna odrôdy Negroamaro a vyznačuje sa silnou chuťou tmavého ovocia, zemitými tónmi a hladkými táninmi.

Vinárstvo Conti Zecca sa zameriava aj na udržateľnú výrobu, pretože sú presvedčení, že to prináša vynikajúce výsledky a zároveň udržiava pôdu a životné prostredie v zdravom stave. Snažia sa minimalizovať používanie chemikálií a pestovať hrozno pomocou prirodzených a organických metód.

CONTI ZECCA Quattro Conti Primitivo Manduria Gold, 0,75l
Tip
€11,20

Intenzívne chutné, zamatové Primitivo

Kód: 880351
CONTI ZECCA Quattro Conti Tre Forte Rosso Puglia, 0,75l
Tip
€6,90

Hodvábne jemné víno s dlhým záverom

Kód: 880222
2 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 2 položiek celkom