CONTE DI CAMPIANO

CONTE DI CAMPIANO je vinárstvo, ktoré sa nachádza v regióne Marche v stredních Taliansku. Vinárstvo bolo založené v roku 1893 rodinou Casimiro a Esterina Barletti, a momentálne ho vlastní ich pravnuk, Carlo Barletti.

Vinárstvo sa nachádza v oblasti s pôdou bohatou na minerály a priaznivým klimatickým podmienkam. Vinohrady sú pestované na svahoch okolo mestečka Osimo a vyrábajú sa tu výhradne vína z autochtónnych odrôd hrozna.

CONTE DI CAMPIANO sa zameriava na výrobu kvalitných bielych a červených vín, pričom kvalita a tradičná vinárska technika sú pre nich prioritou. Vinárstvo používa moderné metódy vinifikácie, pričom sa snaží zachovať prírodnú chuť a charakteristiku hrozna.

Medzi najznámejšie vína CONTE DI CAMPIANO patrí Verdicchio dei Castelli di Jesi DOC a Rosso Conero DOC, ktoré získali rôzne ocenenia a uznania od vinárskych kritikov. Verdicchio dei Castelli di Jesi DOC je suché biele víno, ktoré sa vyznačuje sviežou kyslosťou a ovocnými tónmi ako sú citrón, marhuľa a hruška. Rosso Conero DOC je suché červené víno, ktoré sa vyrába z hrozna odrôd Montepulciano a Sangiovese a vyznačuje sa tmavou farbou a chuťou červených ovocných plodov.

Vinárstvo CONTE DI CAMPIANO sa snaží o udržateľnú výrobu, a preto sa zameriava na minimalizovanie použitia chemikálií a pestovanie hrozna pomocou prirodzených a organických metód.

CONTE DI CAMPIANO Appassimento, 14,00%, 0,75l TRIVINO
Tip
€8,40

Dobrá rovnováha s jemným tanínom a ľahkou horkosťou

Kód: 880392
CONTE DI CAMPIANO Primitivo Manduria Riserva, 15,00%, 0,75l TRIVINO
Tip
€14,10

Primitivo di Manduria Riserva je vlajkovou loďou Conte di Campiano.

Kód: 880352
CONTE DI CAMPIANO Primitivo Manduria, 14,50%, 0,75l TRIVINO
Tip
€11,60

Jemné harmonické víno s intenzívnym záverom

Kód: 880224
CONTE DI CAMPIANO Sangiovese IGT, 13,50%, 0,75l
Tip
€7,50

Vychutnajte si lesk a sviežosť v každom pohári tohto Sangiovese

Kód: 880273
4 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 4 položiek celkom