CARTUXA

Cartuxa je portugalské vinárstvo, ktoré sa nachádza v regióne Alentejo. Vinárstvo Cartuxa je známe svojimi kvalitnými a výnimočnými vínom a patrí medzi najuznávanejšie vinárstva v Portugalsku.

Vinárstvo Cartuxa vlastní kláštor Kartuziánskeho rádu, ktorý sa nachádza v meste Évora. Vinohrady sa rozprestierajú na viac ako 50 hektároch, na ktorých sa pestuje tradičné portugalské odrody ako napríklad Trincadeira, Aragonez, Alicante Bouschet, Alfrocheiro a Periquita.

Vína z vinárstva Cartuxa sú charakteristické svojou výnimočnou chuťou, kvalitou a eleganciou. Vinárstvo produkuje širokú škálu vín, vrátane červených, bieleho, ružového a vinho verdeho. Ich najznámejšie vína sú Cartuxa Colheita, Cartuxa Reserva a Pera Manca, ktoré sú považované za niektoré z najlepších vín v Portugalsku.

Okrem toho, vinárstvo Cartuxa produkuje aj olivový olej, ktorý sa vyrába z olív z ich vlastných stromov. Vinárstvo má tiež svoje vlastné vínné múzeum, kde sa návštevníci môžu dozvedieť viac o histórii a tradícii produkcie vína v regióne Alentejo.

CARTUXA EA Vinho Regional Alentejano, 13,50%, 0,75l TRIVINO
€11,95

Víno s vlastnosťami mladých vín, ľahko piteľné a na okamžitú konzumáciu.

Kód: 880240
1 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom