TESO LA MONJA Romanico Toro, 0,75l

Toto víno je čarovná óda na chuťové poháriky: sýto fialové na pohľad, nádherne ovocné a kvetinové vo vôni, s komplexnou tanínovou štruktúrou a dokonalou rovnováhou kyslosti.

Skladom (>6 ks)
Kód: 880525
Značka: TESO LA MONJA
€12,95
Kategória: Červené vína
Vhodná príležitosť: stretnutie s priateľmi, večer pri krbe, dar pre dobrého priateľa, Silvester
Odroda hrozna: Tempranillo (Tinta Roriz)
Krajina pôvodu: Španielsko
Oblasť: Castilla y León / Toro
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 14,50%
Objem: 0,75l
Uzáver: korok
Bio: nie
Vegan: nie
? Hodnotenie VIVINO: 3,7
TESO LA MONJA Romanico Toro, 14,50%, 0,75l TRIVINO
Novinka

Románico je vyrábané s Tinta de Toro (alias Tempranillo) z mladších vín (10 až 25 alebo 30 rokov, niektoré štepené) v dedinách Valdefinjas a Toro. Fermentovalo tradičným spôsobom s pôvodnými kvasinkami vybranými z vlastných vinohradov a zrelo vo francúzskych dubových sudoch v priemere šesť až osem mesiacov.

Ak hľadáte víno s viac ako výborným pomerom cena/kvalita, môžeme ho vrelo odporučiť. Toto červené víno má tmavú nepriehľadnú fialovú farbu s vôňou korenia a kávy. Je to svieže voňavé priateľské víno, ktoré však neuberá na silnom charaktere, ktorý je typický pre danú oblasť.

Je čisté a vyvážené s úhľadne integrovaným dubom. Robert Parker vo svojej recenzii hovorí: „predstavuje vynikajúcu hodnotu a chutí ako víno, ktoré stojí 50 dolárov“. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Teso La Monja je španielske vinárstvo známe pre svoju produkciu vysoko hodnotených červených vín, predovšetkým zo španielskeho regiónu Toro. Tento región je známy svojimi robustnými, plnými červenými vínami, ktoré sa najčastejšie vyrábajú z odrody hrozna Tinta de Toro, miestnej verzie odrody Tempranillo.

Vinárstvo Teso La Monja je považované za jedno z najmodernejších a najinovatívnejších vinárstiev v regióne.

Výrobcovia sa venujú detailnému pozorovaniu viníc a hrozna, čo umožňuje výrobu vín s komplexnou chuťou a vysokou kvalitou. Využívajú najnovšie technológie a metódy spracovania hrozna a výroby vína, čo z nich robí jedného z lídrov v oblasti vysokokvalitného vína v regióne Toro.