5 hodnotení

LOPEZ DE HARO Tinto Classica Rioja Gran Reserva 2001, 0,75l

Zložitosť a jemnosť, dosiahnuteľná až s odstupom času

Na sklade (>6 ks)
Kód: 881023
Značka: LOPEZ DE HARO
€59,90 €49,92 bez DPH
Kategória: Červené víno
Vhodná príležitosť: romantická večera, dar pre dobrého priateľa, dar pre zákazníka, víno pre znalca, slávnostná príležitosť
Krajina pôvodu: Španielsko
Oblasť: Rioja
Odroda hrozna: Tempranillo (Tinta Roriz, Aragonez), Graciano
Objem: 0,75l
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 14,00%
Uzáver: korok
Vegan: nie
Bio / Organické: nie
? Hodnotenie VIVINO: 4,4
LOPEZ DE HARO Tinto Rioja Gran Reserva 2001, 0,75l
Tip Pre znalca Limitovaná edícia

Ponorte sa do histórie vinohradníctva s týmto jedinečným vínom, ktorého pôvod siaha do starých kalichovitých viníc s priemerným vekom 70 rokov, niektoré z nich vysadené v čase tesne po útoku fyloxéry. Tieto vinice sú skutočnými strážcami času, kde ešte stále prežívajú starobylé odrody viniča, vrátane vzácneho Tempranillo. Nachádzajú sa v regióne Sonsierra (San Vicente a okolité mestá), kde vysoká nadmorská výška a chladnejšie podnebie vytvárajú ideálne podmienky pre vinič. Vinice sú rozmiestnené na vápenatých hlinených terasách na úpätí Sierra de Toloño, s južnou orientáciou, čo prispeje k dokonalosti každej bobule.

Úroda týchto viníc je príkladom pozornosti a starostlivosti. Ručne zbierané hrozno počas celého októbra 2001, s dôrazom na zachytenie ideálneho momentu zrelosti. Začína sa odrodou Tempranillo de la Sonsierra, nasledované odrodou Graciano.

Vo vinárstve venujú veľkú pozornosť detailom. Každá odroda a každý vinohrad sú fermentované samostatne v nerezových nádržiach, pričom sa využívajú vlastné kvasinky hrozna, čo umožňujeme spontánnu jablčno-mliečnu fermentáciu. Fermentácia prebieha pri typických teplotách okolo 25°C, pričom sa uplatňujú krátke a šetrné macerácie. Tento proces zabezpečuje, že každá fľaša tohto vína je svedkom precízneho umenia vinárstva a nositeľom jedinečnej chuti a charakteru regiónu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: