16 hodnotení

NELEMAN Just Fucking Good Red Wine Organic, 0,75l

Silné červené víno zo Španielska je vinifikované organicky z odrody viniča Marselan.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 880309
Značka: NELEMAN
€11,95 €9,96 bez DPH
Kategória: Červené víno
Vhodná príležitosť: stretnutie s priateľmi, večierok, banket, párty, svadba, dar pre dobrého priateľa, zimné víno
Krajina pôvodu: Španielsko
Oblasť: Valencia
Odroda hrozna: Cabernet Sauvignon, Marselan, Garnacha (Cannonau, Grenache)
Objem: 0,75l
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 14,50%
Uzáver: korok
Vegan: áno
Bio / Organické: áno
? Hodnotenie VIVINO: 3,7
Položka bola vypredaná…
NELEMAN Just Fucking Good Red Wine Organic, 14,50%, 0,75l TRIVINO
Tip

Hrozno rastie vo Valencii za optimálnych podmienok. Vinič tu zarýva svoje korene hlboko do pôdy z vápenca a bridlice. Keď je zabezpečená dokonalá fyziologická zrelosť, hrozno pre Just Fucking Good Wine Tinto sa zbiera výlučne ručne bez pomoci hrubých a menej selektívnych strojov. Po zbere hrozna sa hrozno čo najrýchlejšie odvezie do lisovne. Tu sú triedené a starostlivo rozbité. Fermentácia potom prebieha v malom dreve pri kontrolovaných teplotách. Po fermentácii nasleduje zrenie 14 mesiacov vo francúzskych sudoch.

Toto červené víno nie je nikdy hrubé alebo riedke, ako môžete očakávať od vína z vysokokvalitného sortimentu vín. Na jazyku sa toto silné červené víno vyznačuje neuveriteľne hustou a zamatovou textúrou. Finále tohto mladistvého červeného vína z vinohradníckej oblasti Valencia, presnejšie z Valencia DO, inšpiruje pozoruhodnou dochuťou. Záver sprevádzajú aj minerálne tóny z pôdy, ktorej dominuje vápenec a bridlica.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Vinárstvo Neleman, založené holandským podnikateľom a milovníkom vína Derrickom Nelemanom, sa nachádza vo Valencii vo východnom Španielsku. Svoju vášeň pre víno a trvalo udržateľný prístup k životnému prostrediu zhmotnil Derrick v podobe vinárstva, ktorého vína sú 100% ekologické, vegánske a udržateľné.

Vinárstvo Neleman sa špecializuje na výrobu bielych, ružových a červených vín z tradičných španielskych odrôd, ako sú Monastrell, Tempranillo, Macabeo, Verdejo a Bobal. Neleman si zakladá na tom, že súčasne oživuje aj menej známe, autochtónne španielske odrody. Nelemanove vína sú pestované v oblastiach s pôvodným názvom DOP Valencia a DOP Utiel-Requena.

Vinárstvo používa ekologické a udržateľné praktiky v pestovaní hrozna a výrobe vína, čím sa znižuje jeho dopad na životné prostredie a zároveň sa zachovávajú tradičné vinohradnícke postupy. Neleman nepoužíva pesticídy ani herbicídy v svojich vinohradoch a klade veľký dôraz na biodiverzitu a zdravie pôdy.

Neleman sa tiež vyznačuje inovatívnymi obalovými materiálmi a dizajnom fľaší. Väčšina fľaší je vyrobená z recyklovaného skla a sú opakovane použiteľné. Taktiež používajú korkové zátky z obnoviteľných zdrojov.

Niektoré z najznámejších vín vinárstva Neleman sú:

  1. Neleman Monastrell Bobal: Červené víno z odrody Monastrell a Bobal s ovocnými arómami, jemnými tanínmi a ľahkým telom.
  2. Neleman Tempranillo Monastrell: Červené víno z odrody Tempranillo a Monastrell, ktoré ponúka korenisté a ovocné tóny s vyváženou štruktúrou.
  3. Neleman Verdejo Viura (Macabeo): Biele víno z odrody Verdejo a Viura, ktoré má sviežu, aromatickú a ovocnú chuť.
  4. Neleman Cava Brut: Šumivé biele víno vyrobené z odrody Macabeo, ktoré ponúka sviežu a elegantnú chuť s jemnými bublinkami.