4 hodnotenia

VALDEMAR Fincas Valdemacuco Crianza Ribera del Duero, 0,75l

Španielska chuťová odysea

Na sklade (6 ks)
Kód: 880473
Značka: VALDEMAR
€14,40 €12 bez DPH
Kategória: Červené víno
Vhodná príležitosť: rodinná oslava, stretnutie s priateľmi, večer pri krbe, piknik
Krajina pôvodu: Španielsko
Oblasť: Ribera del Duero
Odroda hrozna: Tempranillo (Tinta Roriz, Aragonez)
Objem: 0,75l
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 14,00%
Uzáver: korok
Vegan: nie
Bio / Organické: nie
? Hodnotenie VIVINO: 3,9

Expresívne a zložité červené víno s jemnými tanínmi, ideálne na sprevádzanie mäsitých pokrmov a zrelých syrov.

Fincas Valdemacuco Crianza je červené víno vyrábané vinárstvom Bodegas Valdemar, ktoré má svoju históriu zakorenenú v regióne Rioja v Španielsku. Vinárstvo sa zameriava na tradičné a rodinné hodnoty pri výrobe vína a považuje za dôležité dodržiavanie environmentálnych a udržateľných postupov.

Toto víno pochádza z regiónu Ribera del Duero, ktorý je známy svojimi prvotriednymi červenými vínami. Ribera del Duero sa nachádza v severnom Španielsku pozdĺž rieky Duero a je obklopená strmými vápencovými svahmi. V tomto regióne sa pestujú najmä odrody Tempranillo, ktoré sú taktiež základom pre Fincas Valdemacuco Crianza.

Víno Fincas Valdemacuco Crianza je výsledkom kombinácie hrozna Tempranillo z rôznych viníc regiónu Ribera del Duero. Po zbere hrozna prechádza tradičným kvasením a potom zreje v dubových sudoch. Dĺžka zrenia v sudoch závisí od konkrétneho ročníka a požiadaviek vinára, ale zvyčajne trvá 12 až 14 mesiacov.

Farba tohto vína je tmavá čerešňa, s jemnými fialovými tónmi. Vôňa Fincas Valdemacuco Crianza je zložitá a expresívna, s náznakmi červeného ovocia, korenín a vanilky z dubových sudov. V chuti je to stredne plné víno s dobrou štruktúrou, jemnými tanínmi a dlhým záverom.

Fincas Valdemacuco Crianza sa najlepšie hodí k pečeným a grilovaným mäsitým pokrmom, ako sú bravčové rebierka, teľacie a hovädzie mäso, ale aj k zrelým syrom a tradičným španielskym pokrmom, ako je paella.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Bodegas Valdemar je tradičné rodinné vinárstvo s dlhou históriou, ktoré sa nachádza v regióne Rioja Alavesa, Španielsko. Toto vinárstvo bolo založené v roku 1889 a už viac ako 130 rokov sa zaoberá výrobou kvalitných španielskych vín. Súčasným majiteľom a prevádzkovateľom vinárstva je rodina Bujanda, ktorá sa zameriava na tradičné a rodinné hodnoty v procese výroby vína.

Bodegas Valdemar má viac ako 275 hektárov viníc rozložených po celom regióne Rioja a niektorých častiach Ribera del Duero. Pestujú rôzne odrody hrozna vrátane Tempranillo, Graciano, Mazuelo, Viura, Garnacha a Malvasia.

Toto vinárstvo je známe svojím záväzkom k udržateľnosti, inováciám a ochrane životného prostredia. Bodegas Valdemar bolo jedným z prvých vinární v regióne Rioja, ktoré získalo certifikáciu ISO 14001 pre svoje environmentálne riadenie. Okrem toho sa vinárstvo zameriava na využívanie solárnej energie a vodného hospodárstva.

V portfóliu Bodegas Valdemar nájdete širokú škálu vín, vrátane mladých, zrejúcich (Crianza), rezerv (Reserva) a veľkých rezerv (Gran Reserva), ako aj rôzne jedno a viacročné vína (vín z jednej vinice, alebo z jedného ročníka). Medzi najznámejšie radenie vín patrí Conde Valdemar, Inspiración Valdemar a Fincas Valdemacuco.

Bodegas Valdemar je renomovaným výrobcom vín, ktoré získali mnoho ocenení a uznanie od medzinárodných kritikov a odborníkov na víno. Svojou kombináciou tradičných metód, inovácií a udržateľnosti si udržiavajú vysokú úroveň kvality svojich výrobkov.