10 hodnotení

BOUSQUET Ameri single Vinyard Tupungato (BIO), 0,75l

Výkonné a mimoriadne komplexné víno Nového sveta

Na sklade (>6 ks)
Kód: 880575
Značka: BOUSQUET
€27,10 €22,58 bez DPH
Kategória: Červené víno
Vhodná príležitosť: večierok, banket, párty, dar pre dobrého priateľa, dar pre zákazníka, víno pre znalca
Krajina pôvodu: Argentína
Oblasť: Uco Valley
Odroda hrozna: Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah (Shiraz), Malbec
Objem: 0,75l
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 14,50%
Uzáver: korok
Vegan: áno
Bio: áno
Potenciál skladovania: do roku 2031
BOUSQUET Ameri single Vinyard Tupungato (BIO), 14,00%, 0,75l TRIVINO
Tip Pre znalca

V pohári odhaľuje Ameri Single Vineyard Tupungato od Domaine Bousquet hutnú fialovú farbu. Pri krúžení pohárom toto červené víno prezrádza vysokú viskozitu, ktorá sa odráža v silnej vitráži na okraji pohára. Toto červené víno ukazuje vo vôni všetky druhy čučoriedok, čiernych ríbezlí, černíc a moruší. Akoby to už nebolo dosť pôsobivé, ďalšie arómy ako kakaové bôby, vanilka a orientálne korenie sa pridávajú zrením vo veľkých drevených sudoch.

Ameri Single Vineyard Tupungato inšpiruje svojou elegantne suchou chuťou. Do fliaš sa dostalo len 4,1 gramu zvyškového cukru. Na jazyku sa toto silné červené víno vyznačuje neuveriteľne hustou a krémovou textúrou. Vďaka vyváženej kyslosti hrozna Ameri Single Vineyard Tupungato lichotí jemnou chuťou bez toho, aby mu chýbala šťavnatá živosť. V závere toto skladné červené víno z vinohradníckej oblasti Mendoza poteší značnou dĺžkou. Opäť sú tu náznaky čučoriedok a čiernych ríbezlí.

Základom pre výkonnú Ameri Single Vineyard Tupungato z Mendozy je hrozno z odrôd viniča Cabernet Sauvignon, Malbec, Merlot a Syrah. Hrozno rastie v optimálnych podmienkach v Mendoze. Vinič tu zarýva svoje korene hlboko do pôdy z usadených a zvetraných hornín. Toto argentínske víno možno označiť za víno Nového sveta v tom najlepšom zmysle slova, ktoré sa prezentuje ako mimoriadne komplexné. Po ukončení fermentácie Ameri Single Vineyard Tupungato dozrieva 16 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch.

Toto červené víno z Argentíny pite ideálne pri teplote 15 - 18°C. Je veľmi chutné v kombinácii s grilovaným červeným mäsom, mäsom s bohatými omáčkami, tvarohovými a čokoládovými dezertmi.

 

 

 

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Bousquet je argentínske vinárstvo, ktoré sa nachádza v regióne Tupungato Valley v provincii Mendoza. Vinárstvo bolo založené v roku 1998 Jeanom Bousquetom, francúzskym vinohradníkom, ktorý hľadal nové možnosti pre pestovanie ekologického a organického vína.

Vinárstvo Bousquet sa zameriava na výrobu organických a biodynamických vín z miestnych odrôd hrozna, ako sú napríklad Malbec, Cabernet Sauvignon, Chardonnay a Sauvignon Blanc. Vinárstvo sa snaží dodržiavať prírodné procesy a minimalizovať svoj vplyv na životné prostredie, pričom zároveň využíva moderné technológie na zlepšenie kvality a chuťových vlastností svojich vín.

Vína z vinárstva Bousquet sú často opísané ako plné a zrelé, s tónmi červených a tmavých ovocných plodov, korením a vanilkou. Vinárstvo sa tiež snaží ponúkať cenovo dostupné vína vysoké kvality a jeho produkty sú často ocenené na medzinárodných súťažiach.

Okrem produkcie vína sa vinárstvo Bousquet zaoberá aj turistickou činnosťou a ponúka návštevníkom možnosť navštíviť svoje vinohrady a vinárstvo a ochutnať jeho vína. Vinárstvo tiež spolupracuje s miestnymi farmármi a podnikmi a snaží sa podporovať miestnu ekonomiku a trvalo udržateľné spoločenstvo.