ORNELLAIA Masseto Toscana 2014, 0,75l

Jedno z najslávnejšiích vín na svete.

Skladom (1 ks)
Kód: 880331
Značka: ORNELLAIA
€750
Kategória: Červené vína
Vhodná príležitosť: exkluzívny dar, dar pre dobrého priateľa, dar pre zákazníka, slávnostná príležitosť
Odroda hrozna: Merlot
Krajina pôvodu: Taliansko
Oblasť: Toscana
Alkohol: 15,00%
Objem: 0,75l
Dostupné ročníky: 2014
Uzáver: korok
Bio: nie
Vegan: nie
Darčekové balenie: luxusný drevený box
? Hodnotenie VIVINO: 4,7
ORNELLAIA Masseto Toscana 2014, 15,00%, 0,75l (2) TRIVINO
Tip Pre znalca

Toto je veľmi výrazná edícia kultového talianskeho Merlotu,

Chladné letné obdobie má tvar sviežich bobuľových tónov divokých černíc a cassis so sušiacim minerálom, tabakom, sladkým drievkom a dechtom. Je tu evidentná sladkosť, pokiaľ ide o ovocnú chuť vína a jeho triesloviny, ale je tu aj chladivá línia kyslosti, ktorá robí rozdiel. Alkohol pôsobí integrovane a ľahko. Ak túžite po menej masívnom a menej svalnatom Massetovi, tento ročník je pre vás.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
7x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Vinárstvo Ornellaia sa nachádza v regióne Bolgheri v talianskej provincii Livorno a patrí k najprestížnejším vinárstvam v Taliansku.

Ornellaia bola založená v roku 1981, keď sa majitelia rozhodli vysadiť vinohrad na mieste, kde predtým nebola žiadna vinica. Dnes sa vinárstvo rozprestiera na viac ako 100 hektároch viníc, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Stredozemného mora.

Vinárstvo Ornellaia sa zameriava na produkciu kvalitných červených vín, ktoré sú založené na tradičných toskánskych odrodách ako je Sangiovese, Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc. Ich najznámejšie vína sú Ornellaia, Masseto a Le Serre Nuove.

Vinohradnícke práce na Ornellaia sa riadia organickými a trvalo udržateľnými princípmi, ktoré majú za cieľ zachovať zdravie pôdy a biodiverzitu. Ornellaia sa tiež angažuje v mnohých environmentálnych iniciatívach a podporuje kultúrne projekty v regióne Bolgheri.

Vinárstvo Ornellaia je uznávané po celom svete a získalo mnoho ocenení a vyznamenaní za svoje výnimočné vína.