IL RONCAL Merlot, 0,75l

Víno sa vyrába v malých množstvách, čo znamená, že je ťažšie zohnať ho na trhu. Je preto považované za vzácne a exkluzívne.

Skladom (4 ks)
Kód: 880712
Značka: IL RONCAL
€11,95
Kategória: Červené vína
Vhodná príležitosť: rodinná oslava, romantická večera, stretnutie s priateľmi, piknik
Odroda hrozna: Merlot
Krajina pôvodu: Taliansko
Oblasť: Friuli-Venezia Giulia
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 14,00%
Objem: 0,75l
Uzáver: korok
Bio: nie
Vegan: nie
? Hodnotenie VIVINO: 3,8
IL RONCAL Merlot, 14,00%, 0,75l TRIVINO
Tip

Il Roncal Merlot je červené víno, ktoré pochádza z talianskeho regiónu Friuli-Venezia Giulia.

Toto víno je vyrobené z odrody Merlot a má tmavú farbu s jemnými tónmi červenej.

Vôňa tohto vína je ovocná, s tónmi čerešní a čučoriedok a chuť je plná, s jemnými tanínmi a dlhým záverom. Il Roncal Merlot sa často podáva k mäsu a syrom a je ideálny na konzumáciu pri teplote okolo 18 stupňov Celzia.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
2x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Il Roncal je vinárstvo nachádzajúce sa v regióne Friuli-Venezia Giulia v severovýchodnej časti Talianska. Vinárstvo sa špecializuje na výrobu kvalitných červených a bielych vín, ktoré sú vyrábané z hrozna pestovaného v ich viniciach v okolí mesta Tarcento.

Il Roncal sa zameriava na pestovanie a používanie lokálnych odrôd hrozna, ktoré sa najlepšie hodí pre danú oblasť. Tieto odrôdy zahŕňajú napríklad Refosco, Cabernet Franc, Merlot, Sauvignon Blanc a Pinot Grigio. Vinice sú pestované v tradičnom štýle a výroba vína prebieha s dôrazom na kvalitu a autenticitu.

Vinárstvo tiež kladie veľký dôraz na udržanie tradičných techník výroby vína a používa najmodernejšie technológie na kontrolu kvality a sledovanie procesov výroby vína. Vína sú vyrábané s ohľadom na životné prostredie a s cieľom minimalizovať vplyv na prírodu a krajinnú krásu regiónu.

Il Roncal je známe svojimi kvalitnými červenými a bielymi vínom a získalo si povesť jedného z najlepších vinárstiev v regióne Friuli-Venezia Giulia. Okrem toho, vinárstvo ponúka aj návštevníkom možnosť navštíviť ich vinice, degustovať ich vína a objaviť krásy regiónu.