GRAHAM BECK MCC Brut Rosé, 0,75l

Toto víno je dokonalé všestranné. Určite elegantné a rafinované, ale aj bujaré a dravé.

Skladom (>6 ks)
Kód: 880626
Značka: GRAHAM BECK
€18
Kategória: Sekty
Vhodná príležitosť: rodinná oslava, večierok, banket, párty, aperitív, Silvester
Odroda hrozna: Chardonnay, Pinot Noir (Rulandské modré, Pinot Nero, Blauburgunder)
Krajina pôvodu: Južná Afrika
Oblasť: Breede River Valley
Podoblasť: Robertson
Zvyškový cukor: 7,3 l/g
Alkohol: 12,00%
Objem: 0,75l
Uzáver: korok
Bio: nie
Vegan: nie

Hladká zmes dvoch klasických odrôd Cap Classique - Chardonnay a Pinot Noir, pochádzajúcich z fariem v Robertsone a Stellenboschu. V pivnici bola poskytnutá starostlivá pozornosť, pričom bolo zaistené, že na kvasenie bola použitá iba šťava najjemnejšej kvality.

So svojim očarujúcim strieborno-ružovým odtieňom je táto elegantná Cava koketná a zábavná. V bukete očakávajte závany malín a čerešní. Chuť je živá, v ústach jemná s jemnými príchuťami červených bobúľ oživenými jasnými kyselinami.

Dokonale sa hodí k tapas a morským plodom, ako sú mušle, ustrice a homáre.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
3x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Pieter „Bubbles“ Ferreira vyrastal v Durbane ako „surfer dude“, po ukončení mikrobiológie a štúdií rastlinných vied na univerzite v Pretorii tesne unikol kariére do zubného lekárstva. Namiesto toho, k radosti ľudí a prezidentov po celom svete, utopil zuby do kariéry výroby vína, ktorá dáva veľa dôvodov na oslavu s prémiovou kvalitou bubliniek.

Pieter sa v roku 1984 spojil s dobrým rodinným priateľom, legendou rugby a vinárskym priekopníkom Jánom Bolandom Coetzee. Tiež spolupracoval s Achimom von Arnim v Cabrière v roku 1984 a v oblasti Champagne v rokoch 1987 a 1989. Pomáhal pri zbere a zamiloval sa do šumivého vína. „Spadol som do hlbokého konca nádrže, ale našťastie stále plávam!“ hovorí. Jeho vedomosti v mikrobiológii mu pomohli pochopiť proces tvorby Cap Classique.

Pieter sa pripojil k pivnici Grahama Becka Robertsona v roku 1990. „Prišiel vizionár pán Beck a oznámil mi:, Mojou vlajkovou loďou musí byť šumivé víno!“ — aký pozoruhodný človek, ochotný urobiť obrovskú investíciu do oblasti, založenej na vnútornom pocite.“ Prekvapený kvalitou a potenciálom základných vín už v prvých dňoch na panstve, Pieter tvrdo pracoval na vytvorení pevnej platformy pre Cap Classique.

Pre Pietera je výzvou konzistentnosť, kontinuita a jemnosť šumivých vín. Zachytenie ovocných charakteristík odrody je tiež kľúčové: „Mali by ste piť autentický štýl vín, nie snažiť sa o predvádzanie,“ hovorí. „Čím menšiu viete vytvoriť bublinu, tým väčšia je šanca, že si víno vyvinie jemné chute.“

Pieterova filozofia a odhodlanie Graham Beck Wines „Len to najlepšie“ získalo pre svoje vína mnoho ocenení a verných fanúšikov, pričom ich Cap Classique bol vybraný aj na oslavu inaugurácie prezidenta Nelsona Mandelu a pil sa aj počas prezidentskej kampane  Baracka Obamu. V roku 2004 bol Pieter ocenený prestížnym ocenením Diners Club Vinár roka.