GRAHAM BECK MCC Brut, 12%, 0,75l

Juhoafrické šumivé víno, komplexné, krémové, svieže a plné jemnosti.

Skladom (>6 ks)
Kód: 880625
Značka: GRAHAM BECK
€18
Kategória: Sekty
Vhodná príležitosť: rodinná oslava, romantická večera, aperitív, dar pre dobrého priateľa
Odroda hrozna: Chardonnay, Pinot Noir (Rulandské modré, Pinot Nero, Blauburgunder)
Krajina pôvodu: Južná Afrika
Oblasť: Breede River Valley
Podoblasť: Robertson
Zvyškový cukor: 7,6 g/l
Alkohol: 12,00%
Objem: 0,75l
Uzáver: korok
Bio: nie
Vegan: nie

Slávnostný nápoj, ktorý si vybrali pri inaugurácii Nelsona Mandelu i pri prezidentskom víťazstve Baracka Obamu.

Hrozno pre toto víno pochádza z výberu Pinot Noir a Chardonnay z viníc Robertson, Franschhoek a Stellenbosch. 

Toto víno vykazuje ľahkú kvasinkovú arómu s limetkovým čerstvým ovocím v bukete a bohatou krémovou komplexnosťou na podnebí. Jemná pena poskytuje sviežosť a jemnosť.

Spojte krásne ovocné a sušienkové chute tejto Methôd Cap Classique s rybami, foie gras, lososom a kaviárom. Tiež delikátne so špargľou a artičokmi.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
2x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Pieter „Bubbles“ Ferreira vyrastal v Durbane ako „surfer dude“, po ukončení mikrobiológie a štúdií rastlinných vied na univerzite v Pretorii tesne unikol kariére do zubného lekárstva. Namiesto toho, k radosti ľudí a prezidentov po celom svete, utopil zuby do kariéry výroby vína, ktorá dáva veľa dôvodov na oslavu s prémiovou kvalitou bubliniek.

Pieter sa v roku 1984 spojil s dobrým rodinným priateľom, legendou rugby a vinárskym priekopníkom Jánom Bolandom Coetzee. Tiež spolupracoval s Achimom von Arnim v Cabrière v roku 1984 a v oblasti Champagne v rokoch 1987 a 1989. Pomáhal pri zbere a zamiloval sa do šumivého vína. „Spadol som do hlbokého konca nádrže, ale našťastie stále plávam!“ hovorí. Jeho vedomosti v mikrobiológii mu pomohli pochopiť proces tvorby Cap Classique.

Pieter sa pripojil k pivnici Grahama Becka Robertsona v roku 1990. „Prišiel vizionár pán Beck a oznámil mi:, Mojou vlajkovou loďou musí byť šumivé víno!“ — aký pozoruhodný človek, ochotný urobiť obrovskú investíciu do oblasti, založenej na vnútornom pocite.“ Prekvapený kvalitou a potenciálom základných vín už v prvých dňoch na panstve, Pieter tvrdo pracoval na vytvorení pevnej platformy pre Cap Classique.

Pre Pietera je výzvou konzistentnosť, kontinuita a jemnosť šumivých vín. Zachytenie ovocných charakteristík odrody je tiež kľúčové: „Mali by ste piť autentický štýl vín, nie snažiť sa o predvádzanie,“ hovorí. „Čím menšiu viete vytvoriť bublinu, tým väčšia je šanca, že si víno vyvinie jemné chute.“

Pieterova filozofia a odhodlanie Graham Beck Wines „Len to najlepšie“ získalo pre svoje vína mnoho ocenení a verných fanúšikov, pričom ich Cap Classique bol vybraný aj na oslavu inaugurácie prezidenta Nelsona Mandelu a pil sa aj počas prezidentskej kampane  Baracka Obamu. V roku 2004 bol Pieter ocenený prestížnym ocenením Diners Club Vinár roka.