DONNAFUGATA Dolce & Gabbana Tancredi Rosso IGT, 0,75l

Limitovaná edícia prestížneho červeného vína s ušľachtilou revolučnou dušou.

Skladom (>6 ks)
Kód: 880856
Značka: DONNAFUGATA
€44,35
Kategória: Červené vína
Vhodná príležitosť: romantická večera, dar pre dobrého priateľa, dar pre zákazníka, víno pre znalca, slávnostná príležitosť
Odroda hrozna: Cabernet Sauvignon, Nero d'Avola, Tannat
Krajina pôvodu: Taliansko
Oblasť: Sicily
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 14,00%
Objem: 0,75l
Bio: nie
Vegan: áno
? Hodnotenie VIVINO: 4,2
DONNAFUGATA Tancredi Dolce & Gabbana, 0,75l TRIVINO
Novinka Tip Pre znalca

Víno Tancredi 2019 s intenzívnou rubínovo červenou farbou v sebe spája tóny zrelého červeného ovocia, čiernych čerešní a sliviek, po ktorých nasledujú jemné korenisté tóny, kakao a sladký tabak. Na podnebí sa rozvinie celá jeho obklopujúca a bohatá osobnosť s dokonale integrovanými tanínmi. Zakončí sa dlhou a elegantnou perzistenciou.

Označenie : Terre Siciliane Igt
Odroda : Cabernet Sauvignon, Nero d'Avola, Tannat

Oblasť výroby: Usadlosť Contessa Entellina a susedné územia, juhozápadná Sicília
Zrenie: 12 mesiacov v dubovom dreve a najmenej 3 roky vo fľaši pred uvedením na trh.


Tancredi sa hodí k jedlám z červeného mäsa a diviny; rovnako skvelé je spojenie s tuniakom alebo tučnými rybami. Podáva sa v širokých pohároch so širokým hrdlom a dobrou výškou.

Analytické údaje:
Alkohol: 13,91
Celková kyslosť: 5,4,
PH: 3,65

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
D Avatar autora | 31.08.2023
Pecka! Bal som sa, ze to bude iba obycajne vino skryte za znackou, ale musim povedat, ze som velmi bol prijemne prekvapeny. Naozaj kvalitka.

Donnafugata je renomované talianske vinárstvo so sídlom na Sicílii. Toto vinárstvo má bohatú históriu a je známe pre výrobu kvalitných a elegátnych vín, ktoré odzrkadľujú jedinečný charakter sicílskej krajiny. Tu sú niektoré detailné informácie o Donnafugata:

História: Donnafugata je rodinné vinárstvo s hlbokými koreňmi. Začiatky vinárstva siahajú do roku 1983, keď Gabriella Rallo a jej manžel Giacomo Rallo začali vyrábať víno na svojom majetku v Contessie Entellina na Sicílii. Názov Donnafugata pochádza z románu "Il Gattopardo" od Giuseppeho Tomasiho di Lampedusy a symbolizuje krásu a eleganciu, ktorá je charakteristická pre toto vinárstvo.

Vinice: Donnafugata vlastní a spravuje vinice v niekoľkých častiach Sicílie, vrátane regionálnych vinohradov v Contessie Entellina, Marsala, Pantelleria a Etna. Tieto rôznorodé vinohrady umožňujú vinárstvu pestovať rôzne odrody hrozna a produkovať širokú škálu vín.

Odrody hrozna: Vinárstvo Donnafugata sa špecializuje na pestovanie tradičných sicílskych odrôd hrozna, ako sú Nero d'Avola, Grillo, a Zibibbo (Muscat of Alexandria). Okrem toho pestujú aj medzinárodne známe odrody, ako sú Chardonnay a Cabernet Sauvignon.

Výrobné metódy: Donnafugata sa venuje tradičným výrobným metódam, ale tiež inovatívnym technikám, ktoré pridávajú jedinečný štýl ich vínam. Spolu s klasickými postupmi používajú aj moderné technológie na zabezpečenie kvality a konzistencie.

Vína: Donnafugata ponúka široký výber vín, ktoré zahŕňajú biele, červené, ružové a sladké vína. Ich portfólio zahŕňa rôzne štýly, od sviežich a ovocných po zrelé a komplexné. Niektoré z najznámejších vín zahŕňajú "Ben Ryé" z Pantellerie, "Mille e Una Notte" z Contessie Entellina a "SurSur" z Sicílie.

Udržateľnosť: Donnafugata je zapojená do udržateľnej poľnohospodárskej praxe a využíva organické a biodinamické metódy pestovania. Týmto spôsobom sa snažia chrániť životné prostredie a zachovať biodiverzitu v ich vinohradoch.

Medzinárodné uznania: Vína od Donnafugata získali mnoho medzinárodných ocenení a uznaní za ich kvalitu a jedinečný charakter. To ich urobilo jedným z popredných producentov sicílskych vín na svetovej scéne.

Donnafugata je vinárstvo, ktoré spája tradíciu, vášeň a inovácie, aby vytvorilo vína, ktoré vyjadrujú charakter Sicílie a pôvab tejto krásnej talianskej oblasti. Ich vína sú obľúbené medzi znalcami vína a milovníkmi po celom svete.