CONTE DI CAMPIANO Sangiovese IGT, 0,75l

Vyvážené červené víno, ideálne ako elegantné letné víno alebo ako balkónové víno (funguje aj terasa!)

Skladom (>6 ks)
Kód: 880273
€7,50
Kategória: Červené vína
Vhodná príležitosť: grilovačka, stretnutie s priateľmi, víno na terasu, balkón, letné víno
Odroda hrozna: Sangiovese
Krajina pôvodu: Taliansko
Oblasť: Emilia-Romagna / Emilia / Rubicon
Zvyškový cukor: polosuché
Alkohol: 13,50%
Objem: 0,75l
Uzáver: korok
Bio: nie
Vegan: nie
? Hodnotenie VIVINO: 3,8
CONTE DI CAMPIANO Sangiovese IGT, 13,50%, 0,75l
Tip

Sangiovese je národná talianska odroda viniča vysádzaná zo severu na juh. V Emilia Romagna na severe ponúkaju veľmi svieže, šťavnaté vína, kde dominuje ovocie. Hrozno je ručne zbierané. Víno prechádza tradičnou červenou vinifikáciou s maceráciou na šupkách, aby sa zvýraznila extrakcia farby a vône. Fialovo červená, lesklá. Červené čerešne a slivky, zrelé a šťavnaté, dominujú nielen vo vôni, ale aj chuti. Obsahuje čerstvé kyseliny, ktoré poskytujú vzrušujúcu rovnováhu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
9x
4
7x
3
3x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

CONTE DI CAMPIANO je vinárstvo, ktoré sa nachádza v regióne Marche v stredních Taliansku. Vinárstvo bolo založené v roku 1893 rodinou Casimiro a Esterina Barletti, a momentálne ho vlastní ich pravnuk, Carlo Barletti.

Vinárstvo sa nachádza v oblasti s pôdou bohatou na minerály a priaznivým klimatickým podmienkam. Vinohrady sú pestované na svahoch okolo mestečka Osimo a vyrábajú sa tu výhradne vína z autochtónnych odrôd hrozna.

CONTE DI CAMPIANO sa zameriava na výrobu kvalitných bielych a červených vín, pričom kvalita a tradičná vinárska technika sú pre nich prioritou. Vinárstvo používa moderné metódy vinifikácie, pričom sa snaží zachovať prírodnú chuť a charakteristiku hrozna.

Medzi najznámejšie vína CONTE DI CAMPIANO patrí Verdicchio dei Castelli di Jesi DOC a Rosso Conero DOC, ktoré získali rôzne ocenenia a uznania od vinárskych kritikov. Verdicchio dei Castelli di Jesi DOC je suché biele víno, ktoré sa vyznačuje sviežou kyslosťou a ovocnými tónmi ako sú citrón, marhuľa a hruška. Rosso Conero DOC je suché červené víno, ktoré sa vyrába z hrozna odrôd Montepulciano a Sangiovese a vyznačuje sa tmavou farbou a chuťou červených ovocných plodov.

Vinárstvo CONTE DI CAMPIANO sa snaží o udržateľnú výrobu, a preto sa zameriava na minimalizovanie použitia chemikálií a pestovanie hrozna pomocou prirodzených a organických metód.