COLLINE GUIZZETTE Rosé Vino Frizzante Bianco Col Fondo, 0,75l

Naturálne nefiltrované prosecco „ Ancestrale“ šumivé ružové víno zrené vo fľaši.

Skladom (>6 ks)
Kód: 880024
€8,95
Kategória: Prosecco
Vhodná príležitosť: grilovačka, víno na terasu, balkón, letné víno
Odroda hrozna: Glera, Raboso
Krajina pôvodu: Taliansko
Zvyškový cukor: 0 g/l
Alkohol: 11,00%
Objem: 0,75l
Uzáver: korok
Histamín: nízkohistamínové víno
Bio: nie
Vegan: nie

Ružové šumivé víno "Ancestrale" zreje vo fľaši a celý proces prebieha bez disgorgingu na jeho vlastných sekundárnych fermentačných kvasinkách.

Toto víno je živým svedectvom vinohradníckej a enologickej tradície tohto regiónu. Ide o Col Fondo víno, ktoré sa vyrába tradičnou metódou Sui Lieviti, čo znamená, že fermentácia prebieha priamo vo fľaši. Patrí do kategórie šumivých vín a pochádza výlučne z hrozna pestovaného v oblasti Valdobbiadene DOCG.

Prítomnosť prírodných kvasiniek v tomto víne funguje ako prirodzený konzervačný prostriedok, čo umožňuje mimoriadnu trvanlivosť vďaka absencii zvyškového cukru (0 g/l) a veľmi nízkej hladine siričitanov. Toto víno je vhodné aj pre tých, ktorí trpia problémami s histamínom.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
0x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Spoločnosť má svoje korene už v roku 1800, kedy boli zakúpené pozemky v obci Valdobbiadene, konkrétne na území Cartizze, ktoré bolo kedysi majetkom grófov Onigo, Pola a Battaia.

Zaccaria, známy aj ako Berto, bol vášnivým a oddaným ochrancom tejto pôdy. Udržiaval ju s láskou, využívajúc len dva voly na prácu na viniciach. V roku 1940 začal vyrábať víno Cartizze v niekoľkých drevených sudoch.

Koncom 60. rokov 20. storočia sa do firmy pridal Pierinov manžel Guido. Po niekoľkých rokoch sa rozhodol rozšíriť ich podnikanie nákupom ďalších viníc v oblasti Cartizze a neskôr viníc DOCG v meste Valdobbiadene.

V roku 1970 Guido rozšíril výrobu vína v ich vinohrade prijatím moderných technológií, ktoré boli v tej dobe k dispozícii. V roku 1982 sa jeho syn Roberto, ktorý mal vtedy iba trinásť rokov, začal aktívne zapájať do rodinného podniku, pretože aj on mal rovnakú vášeň pre vinárstvo. V roku 2000 Roberto predstavil svoje prvé fľaše šumivého prosecca vyrobené vo vinohrade a zároveň sa mu podarilo zvýšiť produkciu tradičného vína "col fondo", z ktorého vinárstvo vzniklo.

V priebehu času pokračovali v nákupe nových viníc a po dvoch rozšíreniach vinohradu v rokoch 2012 a 2017 sa rodina Agostinetto rozhodla v roku 2018 postaviť degustačnú miestnosť, ktorá ponúka úchvatné výhľady na vinice Cartizze. V tejto miestnosti môžete ochutnať ich vína v príjemnej spoločnosti ich srdečnej rodiny.