CASCINA CHICCO Barbera d'Alba Granera Alta, 0,75l

Víno obľúbené pre svoju vynikajúcu kvalitu a pomer ceny a výkonu a je veľmi populárne medzi znalcami vína.

Skladom (5 ks)
Kód: 880510
Značka: CASCINA CHICCO
€20,95
Kategória: Červené vína
Vhodná príležitosť: dar pre dobrého priateľa, dar pre zákazníka, víno pre znalca, slávnostná príležitosť
Odroda hrozna: Barbera
Krajina pôvodu: Taliansko
Oblasť: Piemonte / Barbera d'Alba
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 14,50%
Objem: 0,75l
Uzáver: korok
Bio: nie
Vegan: nie
? Hodnotenie VIVINO: 3,7
CASCINA CHICCO Barbera d'Alba Granera Alta, 14,50%, 0,75l TRIVINO
Pre znalca

Červené víno z oblasti Piemont v Taliansku, vyrobené z hrozna odrody Barbera. Toto víno je vyrobené z hrozna pestovaného na vyvýšených pozemkoch a zrejúceho v sudoch z francúzskeho duba.

Vôňa tohto vína je veľmi intenzívna a ovocná, s tónmi červeného ovocia, ako sú čučoriedky, maliny a čerešne, doplnenými o náznaky duba a korenia. Na chuť je toto víno veľmi plné a vyvážené, s jemnými tónmi ovocia, korenia a duba. Jeho záver je dlhý a príjemne suchý, s výraznými tanínmi a ovocnými tónmi.

CASCINA CHICCO Barbera d'Alba Granera Alta sa zvyčajne podáva pri izbovej teplote a je skvelou voľbou k hovädziemu mäsu, bravčovému mäsu, divine, divokej hydine, syrom a grilovaným jedlám. 

Je to vynikajúca voľba pre všetkých, ktorí hľadajú kvalitné a vyvážené červené víno z Talianska.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
2x
4
3x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Cascina Chicco je vinárska farma a vinohradnícka firma nachádzajúca sa v regióne Piedmont v severozápadnej časti Talianska. Firma bola založená v roku 1955 a zameriava sa na produkciu kvalitných vín z hrozna pestovaného na vlastných vinohradoch.

Vinohrady firmy Cascina Chicco sa nachádzajú v oblasti Langhe, ktorá je známa pre svoje pôdy s vysokým obsahom vápnika a vápenca, čo zabezpečuje výnimočné podmienky pre pestovanie hrozna. Firma sa špecializuje na produkciu tradičných piemontských odrôd, ako sú Barbera, Nebbiolo a Dolcetto, ktoré sa používajú na výrobu červených vín. Okrem toho firma tiež pestuje bielu odrodu Moscato, ktorá sa používa na výrobu sladkých dezertných vín.

Cascina Chicco kladie dôraz na kvalitu a udržateľnosť výroby. Vinice sú pestované v súlade s organickými a biodiverzitnými princípmi, aby sa minimalizovalo používanie chemických hnojív a pesticídov. Firma taktiež používa moderné technológie, ako je napríklad gravitačná fermentácia, ktorá umožňuje zachovať čistotu a prírodnosť vín.

Vína z Cascina Chicco boli ocenené viacerými medailami a titulmi, vrátane prestížnych výročných cien Gambero Rosso a Slow Wine, čo potvrdzuje ich vysokú kvalitu. Ak máte radi piemontské vína, určite stojí za to vyskúšať vína z Cascina Chicco.