CALDORA Montepulciano d'Abruzzo, 0,75l

Víno je veľmi obľúbené v Taliansku aj v zahraničí a je považované za jedno z najlepších červených vín z regiónu Abruzzo.

Skladom (>6 ks)
Kód: 880792
Značka: CALDORA
€7
Kategória: Červené vína
Vhodná príležitosť: piknik, svadba, víno na terasu, balkón, Silvester
Krajina pôvodu: Taliansko
Oblasť: Abruzzo
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 13,00%
Objem: 0,75l
Uzáver: korok
Bio: nie
Vegan: nie
FANTIN Caldora Montepulciano d'Abruzzo, 13,00%, 0,75l TRIVINO
Tip

CALDORA Montepulciano d'Abruzzo je červené víno vyrobené z hrozna odrôdy Montepulciano, ktorá je považovaná za jednu z najdôležitejších odrôd v oblasti Abruzzo v Taliansku. CALDORA Montepulciano d'Abruzzo pochádza z oblasti Collecorvino v provincii Pescara v regióne Abruzzo.

Toto víno má tmavú rubínovú farbu a charakteristickú vôňu červeného ovocia, ako sú čerešne, maliny a slivky s ľahkými tónmi duba a korenia. Na podnebí sa prejavuje ako suché a plné, s jemnými tónmi ovocia a príjemnými tanínmi. Víno má stredne dlhú dochuť s jemnými tónmi duba a korenia.

CALDORA Montepulciano d'Abruzzo je vynikajúcou voľbou ako doplnok k mnohým pokrmom, ako sú rôzne druhy mäsa, syry a cestoviny. Odporúčaná teplota podávania tohto vína je medzi 16-18 stupňov Celzia.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
5x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Caldora je vinárstvo, ktoré sa nachádza v regióne Abruzzo v strednom Taliansku. Vinárstvo bolo založené v roku 1998 a v súčasnosti patrí medzi významné producentov kvalitných vín v oblasti Abruzzo.

Caldora sa zameriava najmä na výrobu bieleho a červeného vína z miestnych odrôd hrozna, ako sú napríklad Trebbiano, Pecorino, Montepulciano a Sangiovese. Vinárstvo sa snaží dodržiavať tradičné talianske metódy vinárstva, pričom zároveň využíva moderné technológie na kontrolu kvality a zlepšenie výrobných procesov.

Vína z vinárstva Caldora sú často opísané ako svieže a ovocné, s jemnými tónmi citrusových plodov a korenia. Vinárstvo je známe svojím vynikajúcim Pecorinom, ktorý je aromatický, plný a zároveň veľmi osviežujúci. Okrem toho vyrába Caldora aj ďalšie vína, ako sú napríklad Montepulciano d'Abruzzo a Sangiovese.

Vinárstvo Caldora sa tiež snaží byť ekologicky udržateľné a využíva organické metódy pestovania hrozna a spracovania vína. Vinárstvo má certifikát organického pestovania a dbá na to, aby všetky jeho produkty boli prírodné a zdravé pre spotrebiteľov.