BOUSQUET Premium Rose (BIO), 0,75l

Prémiová odrodová séria Domaine Bousquet.

Skladom (1 ks)
Kód: 880572
Značka: BOUSQUET
€7,25
Kategória: Ružové vína
Vhodná príležitosť: rodinná oslava, romantická večera, stretnutie s priateľmi, letné víno
Odroda hrozna: Pinot Noir (Rulandské modré, Pinot Nero, Blauburgunder), Syrah (Shiraz), Viognier, Pinot Gris (Pinot Grigio, Rulandské šedé, Grauburgunder)
Krajina pôvodu: Argentína
Oblasť: Uco Valley
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 12,00%
Objem: 0,75l
Uzáver: šróbovací uzáver
Bio: áno
Vegan: áno

Víno pozostáva zo zmesi vlastného a zakúpeného hrozna z údolia Uco. Hrozno sa zberá mimo času veľkých denných teplotných výkyvov, kedy dosahuje bujnú zrelosť a zároveň si zachováva šťavnatosť. Vína sú vinifikované s francúzskym cítením. Vína nie sú dubové – trendová citlivosť malého alebo žiadneho dubu, aby vynikla ovocná chuť.

Má elegantnú bledo lososovú farbu. Vo vôni je cítiť vôňa červeného ovocia s nádychom čerstvých čerešní a pomarančovej kôry. V ústach je živý so sviežou kyslosťou a ovocnou chuťou.

Hodí sa k morským plodom, rybám a ázijským jedlám.

5
2x
4
2x
3
2x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
J Avatar autora | 19.03.2023
vynikajúce lahodné víno na letné dni

Bousquet je argentínske vinárstvo, ktoré sa nachádza v regióne Tupungato Valley v provincii Mendoza. Vinárstvo bolo založené v roku 1998 Jeanom Bousquetom, francúzskym vinohradníkom, ktorý hľadal nové možnosti pre pestovanie ekologického a organického vína.

Vinárstvo Bousquet sa zameriava na výrobu organických a biodynamických vín z miestnych odrôd hrozna, ako sú napríklad Malbec, Cabernet Sauvignon, Chardonnay a Sauvignon Blanc. Vinárstvo sa snaží dodržiavať prírodné procesy a minimalizovať svoj vplyv na životné prostredie, pričom zároveň využíva moderné technológie na zlepšenie kvality a chuťových vlastností svojich vín.

Vína z vinárstva Bousquet sú často opísané ako plné a zrelé, s tónmi červených a tmavých ovocných plodov, korením a vanilkou. Vinárstvo sa tiež snaží ponúkať cenovo dostupné vína vysoké kvality a jeho produkty sú často ocenené na medzinárodných súťažiach.

Okrem produkcie vína sa vinárstvo Bousquet zaoberá aj turistickou činnosťou a ponúka návštevníkom možnosť navštíviť svoje vinohrady a vinárstvo a ochutnať jeho vína. Vinárstvo tiež spolupracuje s miestnymi farmármi a podnikmi a snaží sa podporovať miestnu ekonomiku a trvalo udržateľné spoločenstvo.