BOUSQUET Merlot (BIO), 0,75l

Krásne červené víno vyrobené zo 100% hrozna Merlot.

Skladom (>6 ks)
Kód: 880574
Značka: BOUSQUET
€7,25
Kategória: Červené vína
Vhodná príležitosť: grilovačka, stretnutie s priateľmi, svadba, letné víno
Odroda hrozna: Merlot
Krajina pôvodu: Argentína
Oblasť: Uco Valley
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 14,00%
Objem: 0,75l
Uzáver: šróbovací uzáver
Bio: áno
Vegan: áno

Víno bolo počas fermentácie v kontakte s americkým a francúzskym dubom. Potom zrelo 4 mesiace vo fľaši. 

Je to víno s intenzívnou fialovou farbou a červenkastými tónmi. Vo vôni sú tóny červeného ovocia zmiešané s jemným korením.

Má elegantný v štýle s minerálmi, čerešňou a čiernymi ríbezľami. Živá kyselinka udržuje víno osviežujúce až do konca. Chuť je plná koncentrovaných chutí zrelého ovocia s tónmi tabaku a čierneho korenia. Záver je dlhý a štruktúrovaný s jemným tanínom.

Toto víno je ideálne kombinovať s cestovinami, červeným mäsom a mäsom s omáčkou.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
2x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Bousquet je argentínske vinárstvo, ktoré sa nachádza v regióne Tupungato Valley v provincii Mendoza. Vinárstvo bolo založené v roku 1998 Jeanom Bousquetom, francúzskym vinohradníkom, ktorý hľadal nové možnosti pre pestovanie ekologického a organického vína.

Vinárstvo Bousquet sa zameriava na výrobu organických a biodynamických vín z miestnych odrôd hrozna, ako sú napríklad Malbec, Cabernet Sauvignon, Chardonnay a Sauvignon Blanc. Vinárstvo sa snaží dodržiavať prírodné procesy a minimalizovať svoj vplyv na životné prostredie, pričom zároveň využíva moderné technológie na zlepšenie kvality a chuťových vlastností svojich vín.

Vína z vinárstva Bousquet sú často opísané ako plné a zrelé, s tónmi červených a tmavých ovocných plodov, korením a vanilkou. Vinárstvo sa tiež snaží ponúkať cenovo dostupné vína vysoké kvality a jeho produkty sú často ocenené na medzinárodných súťažiach.

Okrem produkcie vína sa vinárstvo Bousquet zaoberá aj turistickou činnosťou a ponúka návštevníkom možnosť navštíviť svoje vinohrady a vinárstvo a ochutnať jeho vína. Vinárstvo tiež spolupracuje s miestnymi farmármi a podnikmi a snaží sa podporovať miestnu ekonomiku a trvalo udržateľné spoločenstvo.