BOUSQUET Malbec Grande Reserve (BIO), 0,75l

Zvodné, komplexné a charakteristické cuvée červeného vína vyrobené z ekologicky pestovaného hrozna.

Skladom (>6 ks)
Kód: 880570
Značka: BOUSQUET
€12,50
Kategória: Červené vína
Vhodná príležitosť: rodinná oslava, romantická večera, večer pri krbe, zimné víno
Odroda hrozna: Cabernet Sauvignon, Merlot, Malbec, Shiraz
Krajina pôvodu: Argentína
Oblasť: Mendoza / Tupangato
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 14,50%
Objem: 0,75l
Uzáver: šróbovací uzáver
Bio: áno
Vegan: áno

V pohári sa toto víno trblieta v intenzívnej fialovej farbe s tmavofialovými odleskami a čiernym jadrom. V bukete odhalená hlboká a komplexná vôňa. Rozvíjajú sa výrazné arómy čučoriedok, sliviek, rastlinných tónov sarsaparilly a korenia. Toto argentínske červené víno sa na podnebí prezentuje sviežou vôňou zrelého ovocia, ktoré je zahalené jemnými, šťavnatými tanínmi. Telo vyžaruje nádhernú eleganciu, ktorá zostáva prítomná až do dlhotrvajúceho dozvuku. 

Toto červené víno sa vyrába z prevažne organického hrozna Malbec. Pridávajú sa malé množstvá Cabernet Sauvignon, Merlot a Syrah. Vinič rastie vo vinici Alto Gualtallary - Tupungato - v nadmorskej výške 1200 metrov. Pôdy sú bohaté na piesok a štrk. 

Po ukončení fermentačného procesu toto víno zreje vo francúzskych dubových sudoch 12 mesiacov. 

Vychutnajte si toto suché červené víno z Argentíny k pečeným teľacím rezňom, pečenému mäsu, všetkým druhom syrových variácií alebo jemným čokoládovým dezertom. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
1x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Bousquet je argentínske vinárstvo, ktoré sa nachádza v regióne Tupungato Valley v provincii Mendoza. Vinárstvo bolo založené v roku 1998 Jeanom Bousquetom, francúzskym vinohradníkom, ktorý hľadal nové možnosti pre pestovanie ekologického a organického vína.

Vinárstvo Bousquet sa zameriava na výrobu organických a biodynamických vín z miestnych odrôd hrozna, ako sú napríklad Malbec, Cabernet Sauvignon, Chardonnay a Sauvignon Blanc. Vinárstvo sa snaží dodržiavať prírodné procesy a minimalizovať svoj vplyv na životné prostredie, pričom zároveň využíva moderné technológie na zlepšenie kvality a chuťových vlastností svojich vín.

Vína z vinárstva Bousquet sú často opísané ako plné a zrelé, s tónmi červených a tmavých ovocných plodov, korením a vanilkou. Vinárstvo sa tiež snaží ponúkať cenovo dostupné vína vysoké kvality a jeho produkty sú často ocenené na medzinárodných súťažiach.

Okrem produkcie vína sa vinárstvo Bousquet zaoberá aj turistickou činnosťou a ponúka návštevníkom možnosť navštíviť svoje vinohrady a vinárstvo a ochutnať jeho vína. Vinárstvo tiež spolupracuje s miestnymi farmármi a podnikmi a snaží sa podporovať miestnu ekonomiku a trvalo udržateľné spoločenstvo.