BOUSQUET Chardonnay Reserve (BIO), 0,75l

Silné Chardonnay Tupungato Reserve od Domaine Bousquet. 

Skladom (2 ks)
Kód: 880661
Značka: BOUSQUET
€10,85
Kategória: Biele vína
Vhodná príležitosť: rodinná oslava, romantická večera, večer pri krbe, piknik
Odroda hrozna: Chardonnay
Krajina pôvodu: Argentína
Oblasť: Mendoza / Tupangato
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 14,00%
Objem: 0,75l
Dostupné ročníky: 2021
Uzáver: šróbovací uzáver
Bio: áno
Vegan: áno
BOUSQUET Chardonnay Reserve (BIO), 13,00%, 0,75l TRIVINO
Tip

Chardonnay žiari v pohári hustou zlatožltou farbou. Toto víno tiež vykazuje zeleno-žlté odlesky v strede. Vo vôni odhaľuje nádherne výrazné arómy citrónu, hviezdicového ovocia, melónu Gallia a parfumovanej ruže, doplnené ďalšími ovocnými nuansami, ku ktorým prispieva zrenie v drevených sudoch.

Toto argentínske víno inšpiruje svojou elegantne suchou chuťou. Do fliaš sa dostalo len 1,7 gramu zvyškového cukru. Ide o skutočne kvalitné víno, ktoré jednoznačne vyčnieva z jednoduchších kvalít a tak tento Argentínčan samozrejme očarí všetkou suchosťou a najjemnejšou rovnováhou. 

Na podnebí je textúra tohto silného bieleho vína nádherne ľahká a hodvábna. Chardonnay Tupungato Reserve je vďaka svojej živej ovocnej kyslosti mimoriadne svieže a živé na podnebí. V závere toto biele víno z vinohradníckej oblasti Mendoza poteší dobrou dĺžkou. 

Tohto Argentínčana si najlepšie vychutnáte mierne vychladeného na 11 - 13°C. Výborne sa hodí ako sprievodné víno k rybám a morským plodom.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
2x
3
2x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Bousquet je argentínske vinárstvo, ktoré sa nachádza v regióne Tupungato Valley v provincii Mendoza. Vinárstvo bolo založené v roku 1998 Jeanom Bousquetom, francúzskym vinohradníkom, ktorý hľadal nové možnosti pre pestovanie ekologického a organického vína.

Vinárstvo Bousquet sa zameriava na výrobu organických a biodynamických vín z miestnych odrôd hrozna, ako sú napríklad Malbec, Cabernet Sauvignon, Chardonnay a Sauvignon Blanc. Vinárstvo sa snaží dodržiavať prírodné procesy a minimalizovať svoj vplyv na životné prostredie, pričom zároveň využíva moderné technológie na zlepšenie kvality a chuťových vlastností svojich vín.

Vína z vinárstva Bousquet sú často opísané ako plné a zrelé, s tónmi červených a tmavých ovocných plodov, korením a vanilkou. Vinárstvo sa tiež snaží ponúkať cenovo dostupné vína vysoké kvality a jeho produkty sú často ocenené na medzinárodných súťažiach.

Okrem produkcie vína sa vinárstvo Bousquet zaoberá aj turistickou činnosťou a ponúka návštevníkom možnosť navštíviť svoje vinohrady a vinárstvo a ochutnať jeho vína. Vinárstvo tiež spolupracuje s miestnymi farmármi a podnikmi a snaží sa podporovať miestnu ekonomiku a trvalo udržateľné spoločenstvo.