BARON FUENTÉ Tradition Brut - Champagne, 0,75l

Komplexné krémové šampanské.

Skladom (>6 ks)
Kód: 880444
Značka: BARON FUENTE
€29,95
Kategória: Champagne
Vhodná príležitosť: rodinná oslava, večierok, banket, párty, aperitív, dar pre dobrého priateľa, Silvester
Odroda hrozna: Chardonnay, Pinot Meunier
Krajina pôvodu: Francúzsko
Oblasť: Charly Sur Marne
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 12,50%
Objem: 0,75l
Uzáver: korok
Bio: nie
Vegan: nie
Darčekové balenie: možnosť dokúpenia darčekovej krabice

Traditional Brut je zmesou Chardonnay a Pinot Meunier. Táto zmes je dokonalou ilustráciou Meuniera z údolia Marne. Rastie nerozdelene pozdĺž brehov rieky Charly Sur Marne. Šampanskému dodáva túto špeciálnu chuť predovšetkým hrozno Meunier.
Svetlo žltý vo svojom vzhľade s veľmi jemnou penou. Nenápadná a elegantná kytica s tónmi briošky a kandizovaného ovocia s ľahkou medovou arómou. Ústa sú pružné, dobre vyvážené a majú dobrú dĺžku v ústach.
Ideálne šampanské na aperitív, ktorý by ste potrebovali na špeciálne príležitosti alebo ako kokteil. Je ideálnym partnerom pre lososy na toastoch.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
7x
4
6x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Od 17. storočia vlastnila rodina barónov vinicu v Charly sur Marne, na západe oblasti Champagne. Dolori Fuenté je dcérou španielskych prisťahovalcov. Gabriel Baron a Dolorès Fuenté sa stretli v miestnej tanečnej sále a v roku 1961 sa zobrali. Ako symbol ich zväzku založili Gabriel Baron a Dolorès Fuenté v roku 1967 dom Baron-Fuenté. Prvé fľaše boli vyrobené a predávané priamo z domu. Odvtedy spoločnosť stále vyvíjala rok čo rok. Dnes šampanské zaberá 38 hektárov viníc a značka Baron Fuenté je stále vo vlastníctve rodiny Baron.