BARON FUENTÉ Esprit Grand Cru Brut - Champagne, 0,75l

Skladom (>6 ks)
Kód: 880445
Značka: BARON FUENTE
€45
Kategória: Champagne
Vhodná príležitosť: rodinná oslava, večierok, banket, párty, aperitív, dar pre dobrého priateľa, Silvester
Odroda hrozna: Chardonnay
Krajina pôvodu: Francúzsko
Oblasť: Charly Sur Marne
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 12,50%
Objem: 0,75l
Uzáver: korok
Bio: nie
Vegan: nie
Darčekové balenie: možnosť dokúpenia darčekovej krabice

Šampanské vyrobené výlučne z hrozna Chardonnay Grand Cru z Côte des Blancs a hrozna Pinot Noir Grand Cru z Montagne de Reims. Má štýl najlepšieho Grand Cru Champagnes. Veľmi dôležitá pre hrozno v oblasti Champagne je vápenatá pôda.
Víno svetlo zlatej farby, jemných a živých bubliniek. Nos je silný a chytrý s kvetinovými tónmi a ovocnými tónmi. Chuť je hladká a vyvážená, veľmi čistá.
Ideálne šampanské na gastronomické jedlo, ako sú coquilles Saint-Jacques s mousseline šampanského, kačica so smrže alebo Tarte Tatin.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
8x
4
5x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Od 17. storočia vlastnila rodina barónov vinicu v Charly sur Marne, na západe oblasti Champagne. Dolori Fuenté je dcérou španielskych prisťahovalcov. Gabriel Baron a Dolorès Fuenté sa stretli v miestnej tanečnej sále a v roku 1961 sa zobrali. Ako symbol ich zväzku založili Gabriel Baron a Dolorès Fuenté v roku 1967 dom Baron-Fuenté. Prvé fľaše boli vyrobené a predávané priamo z domu. Odvtedy spoločnosť stále vyvíjala rok čo rok. Dnes šampanské zaberá 38 hektárov viníc a značka Baron Fuenté je stále vo vlastníctve rodiny Baron.