BARON FUENTÉ Esprit Blanc de Blancs Brut - Champagne, 0,75l

Skladom (>6 ks)
Kód: 880446
Značka: BARON FUENTE
€40
Kategória: Champagne
Vhodná príležitosť: rodinná oslava, večierok, banket, párty, aperitív, dar pre dobrého priateľa, Silvester
Odroda hrozna: Chardonnay
Krajina pôvodu: Francúzsko
Oblasť: Charly Sur Marne
Zvyškový cukor: suché
Alkohol: 12,50%
Objem: 0,75l
Uzáver: korok
Bio: nie
Vegan: nie
Darčekové balenie: možnosť dokúpenia darčekovej krabice

Toto čisté a jemné šampanské pochádza z hrozna Chardonnay z výberu najlepších viníc Barona Fuentého. Veľmi dôležitá pre hrozno v oblasti Champagne je vápenatá pôda.
Bledožltá farba s odleskami transparentnej zelenej. Zdá sa, že bubliny tancujú vo vašom pohári a pôsobia veľmi slávnostným dojmom. Diskrétny, elegantný a minerálny nos s náznakmi akáciových kvetov a jabĺk. Toto cuvee je svieže a úprimné v ústach s nádychom citrónovej kôry a je dokonalým vyjadrením minerálu hrozna Chardonnay.
Veľmi pekné s ustricami, bielymi rybami a morskými plodmi alebo jednoducho ako aperitív.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
4x
4
8x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Od 17. storočia vlastnila rodina barónov vinicu v Charly sur Marne, na západe oblasti Champagne. Dolori Fuenté je dcérou španielskych prisťahovalcov. Gabriel Baron a Dolorès Fuenté sa stretli v miestnej tanečnej sále a v roku 1961 sa zobrali. Ako symbol ich zväzku založili Gabriel Baron a Dolorès Fuenté v roku 1967 dom Baron-Fuenté. Prvé fľaše boli vyrobené a predávané priamo z domu. Odvtedy spoločnosť stále vyvíjala rok čo rok. Dnes šampanské zaberá 38 hektárov viníc a značka Baron Fuenté je stále vo vlastníctve rodiny Baron.